• Podsumowanie kampani "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

• 13.12.2019
        • Podsumowanie kampanii „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskiej kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, organizowanej przez Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Fundację „Trzeźwy Umysł”, w ramach której odbył się konkurs literacko-plastyczny dla uczniów pt. „Ja za 20 lat”.

Dnia 12.12.2019r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastyczno-literackim "Ja za 20 lat"  i podsumowanie kampanii. Uczniowie odebrali nagrody z rąk p. Anny Grzybowskiej- Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Z naszej szkoły, laureatami konkursu plastycznego na szczeblu gminnym zostali:

Amelia Wojtaszak z kl. Ia

Nadia Wróbel z kl. IIIa

Martyna Nowak z kl. IIIb

Marta Kasprowicz z kl. IIIb

Tomasz Koserczyk z kl. VIa

Zuzanna Raczak z kl. VIa

Natalia Szmydkowska z kl. VIIIa

Marta Orwat z kl. VIIIa

Laureatem konkursu plastycznego na szczeblu ogólnopolskim został:

Tomasz Koserczyk z kl. VIa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Po rozdaniu nagród odbyła się projekcja filmu „Kraina lodu 2”, w której brali także udział uczniowie klasy 1a.

• PIERNIKOWE SERCE

• 09.12.2019
        • Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrześni serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XIV Akcji "Piernikowe Serce". Akcja ma na celu obdarowanie w okresie Świąt Bożego narodzenia symbolicznym piernikiem osób samotnych i dzieci niepełnosprawnych objętych naszym wsparciem. Przewidywany termin zbiórki od 9.12. do 13.12. Zapraszamy do akcji wszystkich, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

Pierniki można przynosić codziennie do gabinetu 009 (gabinet pedagoga). Wszystkie zebrane pierniki zostaną przekazane do OPS we Wrześni.

Z góry dziękuję za okazane wsparcie i pomoc potrzebującym.

Anita Budzyńska

• 09.12.2019
        • 6.12.2019r. odbyły się szkolne "Mikołajki" połączone z wspólnym zapaleniem choinki. Wszyscy uczniowie zebrali się na korzytarzu, by razem odliczyć i odpalić światełka na szkolnej choince. Tego dnia w szkole "królował" kolor czerwony.

• Konkurs rozstrzygnięty!!!

• 09.12.2019
        • Dnia 6.12.2019r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs fotograficzny "Świat w barwach jesieni". Do organizatorów wpłynęło 15 zdjęć, z których Jury wybrało 5 najciekawszych i najbardziej pomysłowych.

Wyniki konkursu:

1 miejsce:

Miłosz Przybylski

2 miejsce:

Wiktoria Szymczak

3 miejsce:

Maja Gąsiorek

Wyróżnienia:

Magda Kęsy

Zuzanna Grzybek

Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie i udział w konkursie.

• KONKURS PLASTYCZNY!!!

• 29.11.2019
        • UWAGA KONKURS!!!!

Szkolny konkurs plastyczny „Kartka na Boże Narodzenie” adresowany jest dla uczniów klas I-III SSP w Otocznej

Cele konkursu:

• pogłębienie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia
          • rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej,
          • poszerzenie wiadomości na temat technik plastycznych,
          • prezentacja talentów plastycznych,
          • powrót do tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych,
          • rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Technika wykonania:

Dowolna może to być praca wykonana farbami, kredkami, wyklejanka, wydzieranka, z użyciem różnych materiałów: suszone rośliny, nasiona, włóczka, koronka oraz wszystko co podsunie wam wyobraźnia.

Kryteria oceny:

• zgodność pracy z tematem konkursu,
          • oryginalność podejścia do tematu,
          • estetyka wykonania.

Termin:

10 grudnia 2019r. (wtorek) w godz. 9.30-10.30 (chętni uczniowie z kl. 2b, 3a, 3b) oraz godz. 10.30-11.30 (chętni uczniowie z kl. 1a, 1b, 2a)

Miejsce:

Świetlica szkolna

• Uczniowie przynoszą potrzebne do wykonania pracy materiały i samodzielnie wykonują kartkę w obecności organizatorów. Podczas konkursu będzie do dyspozycji klej na gorąco.
          • Prace oceni komisja konkursowa powołana przez organizatorów.
          • Wyniki zostaną ogłoszone 20 grudnia 2019r.
          • Prace nie podlegają zwrotowi.

Organizatorzy:

Anita Budzyńska

Lena Jaworska

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• 26.11.2019
        • 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości - w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra, bądźmy życzliwi dla innych każdego dnia. Każda życzliwie wyciągnięta ręka, uśmiech na twarzy, drobny gest wdzięczności, to przecież tak mało, a tak wiele znaczy w szarej codzienności.

• WIZYTA W PIERNIKOWIE

• 23.11.2019
        • 21 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIb  z wychowawcą p. Agnieszką Swancar oraz p. Renatą Bagrowską odwiedzili Piernikowo w Hotelu Kosmowski we Wrześni. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie piekąc i dekorując pierniki miło spędzili czas. Atrakcją była również fotobudka i słynny polski maluch 126p.

• NAGRODZENI PIERWSZOKLASIŚCI

• 19.11.2019
        • Uczniowie klasy Ib pod opieką p. Magdaleny Gogolik - Czajkowskiej zdobyli główną nagrodę w konkursie plastycznym "Bezpieczny pierwszoklasista na drodze" organizowanym przez Gestamp Polska i Radio Września.

Gratulujemy!!!

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 24.11.2019
        • 8 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Cała społeczność szkolna mogła tego dnia uczestniczyć w żywej lekcji historii przygotowanej przez uczniów klasy VIIIb oraz chór szkolny pod opieką p. Mariusza Staszaka oraz p. Szymona Szafraniaka.