• ZŁOTY MEDAL DLA FILIPA NOWAKA

    • 22 października o godz. 12.05 w hali sportowej naszej szkoły odbył się finał „Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego”. W tegorocznej edycji do finału dotarli Filip Nowak (zeszłoroczny finalista który zdobył srebrny medal) oraz Jakub Kantek (uczeń klasy 6b). Podczas finału zawodników wspierała liczna widownia. Żywa reakcja publiczności, głośne okrzyki oraz gorące oklaski zagrzewały uczestników do walki i wyzwalały wśród uczniów prawdziwie sportowego ducha walki. Po bardzo zaciętej walce Filip Nowak pokonał Jakuba Kantka 3:0 (13:11, 11:5, 11:7). Dzień wcześniej w meczu o trzecie miejsce Jakub Olek pokonał 3:1 Jakuba Tomczaka (7:11, 11:9, 11:7, 11:9). Po skończonym finale nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli zwycięzcom pamiątkowe medale, dyplomy oraz skromne nagrody rzeczowe. Widać wyraźnie, że tenis stołowy cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. Warto też podkreślić, że w sporcie liczy się nie tylko zajęte miejsce ale przede wszystkim wspaniała, sportowa rywalizacja oraz przestrzeganie zasad gry fair play.

    • MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISA STOŁOWEGO

    • W środę 23 września rozpoczęliśmy w naszej szkole "Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym". W tym roku szkolnym do turnieju przystąpiło 24 zawodników. Uczestniczący w Mistrzostwach uczniowie będą rywalizowali rozgrywając swoje mecze w systemie pucharowym, czyli przegrany odpada. Głównym celem turnieju jest popularyzacja tenisa stołowego, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integracja dzieci i młodzież. Tak jak w ubiegłym roku mecze rozgrywane będą podczas przerw lekcyjnych do jednego wygranego seta a od ćwierćfinałów do dwóch wygranych setów. Powołano również głównego sędziego turnieju, a został nim został Jakub Olek z klasy 7b. Życzymy wszystkim zawodnikom powodzenia.

    • WRĘCZENIE NAGRÓD ZA KONKURS WIEDZY

    • W połowie września odbyło się uroczyste wręczenie nagród za konkurs wiedzy o sporcie. Warto nadmienić, że konkurs odbył się w maju podczas zdalnego nauczania, a uczniowie po zalogowaniu się do aplikacji teams mieli za zadania w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących sportu. Skromne nagrody w postaci dyplomu oraz koszulki sportowej z rąk nauczycieli wychowania fizycznego otrzymali: Jakub Kucza, Kacper Kucza oraz Szymon Gradziel. Jeszcze raz gratulujemy.

    • KONKURS WIEDZY O SPORCIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

    • Z okazji Dnia Dziecka przeprowadzono w naszej szkole „Konkurs Wiedzy o Sporcie”. Konkurs skierowany był dla chętnych uczniów klas IV - VII, którzy po zalogowaniu się na aplikacji „teams” musieli w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na 20 pytań. Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy o sporcie, znajomość podstawowych przepisów z gier zespołowych oraz zasad niektórych dyscyplin sportowych a przede wszystkim aktywizowanie uczniów do zgłębiania wiedzy o sporcie. W konkursie wzięło udział 48 uczniów naszej szkoły. Prawidłowej odpowiedzi na wszystkie 20 pytań udzieliło aż 8 uczniów: Jakub Olek, Roksana Rzepecka, Jakub Kucza, Zuzanna Raczak, Jakub Tomczak, Kacper Kucza, Szymon Grądziel i Barbara Rawska. Najszybciej wśród finalistów odpowiedział Jakub Kucza (czas 2:58), II miejsce zdobył Kacper Kucza (czas 3:57) a III miejsce Szymon Grądziel (czas 3:59). Gratulujemy.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

    • Światowy Dzień Zdrowia (World Health Day) to święto ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Święto to obchodzone jest corocznie 7 kwietnia w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństwa na świecie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali różnego rodzaju plakaty oraz hasła promujące zdrowie na cały świecie. Pragniemy podkreślić, że wszystkie nadesłane prace były pomysłowe i ciekawe. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy.

    • KOLEJNE MECZE SZKOLNEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ

    • Do 11 marca udało rozegrać się kilka spotkań w "Szkolnej Lidze Piłki Nożnej". Oto wyniki:

     Manchester City - Lech Poznań 0:5,     

     Real Madryt - Bayern Monachium 6:0

     F91 Dudelange - F.C Juventus 4:0

     Lech Poznań - Bayern Monachium 5:1

     F.C. Juventus - Lech Poznań 0:6

     Bayern Monachium - Śląsk Wrocław 5:1

     F91 Dudelange - Bayern Monachium 12:0

     Śląsk Wrocław - Manchester City 4:2

      

      

    • MEDALE PODCZAS MISTRZOSTW POWIATU W WARCABACH KLASYCZNYCH

    • 28 lutego 2020 roku w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się w Marzeninie Mistrzostwa Powiatu w Warcabach Klasycznych. W turnieju wystąpiło kilkudziesięciu uczestników, którzy rozegrali po kilka spotkań. Samorządową Szkołę Podstawową w Otocznej reprezentowali: Mikołaj Bagrowski (5a), Bartosz Janas (5a), Jakub Kucza (5a), Martyna Michalska (6b), Kacper Stachowicz (5b) i Maksymilian Wysocki (5b). W klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisała się Martyna Michalska, która w kategorii dziewcząt zajęła wysokie 2 miejsce i awansowała do ścisłego finału mistrzostw wielkopolski. Z bardzo dobrej strony spisali się również chłopcy naszej szkoły. Maksymilian Wysocki zajął 3 miejsce natomiast Jakub Kucza 5 miejsca. Warto zaznaczyć, że chłopcy rywalizowali z uczniami starszymi o rok więc mamy nadzieję na powtórzenie sukcesu również w przyszłym roku. Gratulacje dla wszystkich.

    • PIERWSZE MECZE SZKOLNEJ LIGI ZA NAMI

    • Rozpoczęły się już zmagania w „Szkolnej Lidze Piłki Nożnej”. W pierwszym meczu FC Dudelange wysoko pokonał Real Madryt 7:1 choć pierwsze minuty gry nie wskazywały, że będzie tak wysoki wyniki. Trzy bramki dla FC Dudelange zdobył Jakub Kołodziejczak, dwie strzelił Sebastian Maliczak a po jednej dołożyli Piotr Gotowski oraz Kacper Olek. Honorowego gola dla Realu zdobył Jakub Olek. W drugim spotkaniu po zaciętym pojedynku Śląsk Wrocław po bramkach Oskara Sadysia i Fabiana Bondalskiego pokonał 2:1 FC Juventus. Jedyną bramkę dla Juventusu zdobył Igor Sadowski. Mecz mógł zakończyć się remisem jednak w końcówce spotkania Juventus nie wykorzystał rzutu karnego. W trzecim spotkaniu Real Madryt walczył o swoje pierwsze punkty z Lechem Poznań. Niestety w swoim pierwszym spotkaniu Lech wysoko postawił poprzeczkę i pewnie wygrał 5:0. Po dwie bramki w tym meczu strzelili Jan Szuba i Bartosz Mikołajczak a jedną Jakub Focht. Pierwsze punkty zdobył również Bayern Monachium, który pokonał 3:0 Juventus. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Mikołaja Bagrowskiego a jedną Szymona Grądziel. W ostatnim meczu przed feriami Real Madryt wysoko pokonał Manchaster City 7:3. Pięć bramek dla Realu zdobył Maciej Statuch a po jednej dołożyli Kamil Iglewski i Jakub Kantek. Bramki dla Manchasteru strzelali Maksymilian Wysocki, Kacper Piotrowski i Sebastian Szarzyński. Kolejne mecze już po feriach.

    • SZKOLNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

    • Od stycznia rusza w naszej szkole "Szkolna Liga Piłki Nożnej". Głównym celem turnieju jest popularyzacja piłki nożnej i umożliwienie młodzieży udziału w atrakcyjnej formie czynnego wypoczynku i sportowej rywalizacji w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Do ligi zgłosiło się 7 zespołów. Real Madryt (w składzie: Jakub Olek, Maciej Statuch, Szymon Iglewski, Nikodem Małyszka, Jakub Kantek), Bayern Monachium (Hubert Bagrowski, Szymon Grądziel, Bartosz Janas, Jakub Kucza, Mikołaj Bagrowski), Lech Poznań (Jakub Focht, Mateusz Dąbek, Bartosz Mikołajczak, Jan Szuba, Kamil Iglewski), FC Dudelange (Piotr Gotowski, Jakub Kołodziejczak, Sebastian Maliczak, Jakub Przybysz, Kacper Olek), FC Juventus (Igor Sadowski, Konrad Stróżyński, Sebastian Olek, Bartosz Ćwikliński, Stanisław Kowalczyk), Manchester City (Sebastian Szarzyński, Kamil Sporek, Adrian Mrowiński, Kacper Piotrowski, Maksymilian Wysocki), Śląsk Wrocław (Dominik Chojnacki, Konrad Danielewicz, Mikołaj Kaczmarek, Oskar Sadyś, Fabian Bondalski). Spotkania rozgrywane będą od stycznia do końca marca podczas "dużej przerwy". Zespoły grają w składach pięcioosobowych systemem "każdy z każdym" a czas gry będzie wynosił 10 min. Życzymy wszystkim zawodnikom powodzenia i dobrej zabawy.  

      

      

    • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

    • 19 grudnia w hali sportowej przy SSP nr 2 we Wrześni odbył się "Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej". Warunkiem uczestnictwa w turnieju było zgłoszenie reprezentacji szkoły składającej się z uczniów urodzonych w 2009 roku lub młodszych. Do udziału w turnieju zgłosiło się 7 szkół z gminy Wrzesnia, które podzielono na dwie grupy. Podczas całego turnieju rozegraliśmy 4 spotkania. W grupie ulegliśmy 0:2 SSP 6 z Wrześni, zremisowali 2:2 z SSP 2 z Wrześni i wygraliśmy z SSP w Chwalibogowie 1:0. W meczu o 5 miejsce wygraliśmy 1:0 z SSP z Nowego Folwarku. Trzy razy na listę strzelców wpisał się Kamil Iglewski a jedną bramkę dołożył Szymon Iglewski. SSP w Otocznej reprezentowali: Sebastian Olek, Szymon Iglewski, Jakub Talarczyk, Sebastian Szarzyński, Kamil Iglewski, Jakub Kucza, Adrian Mrowiński, Jakub Kantek, Bartosz Janas i Sebastian Olek. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni. Po skończonym turnieju drużyna otrzymała dyplom i piłkę a każdy z zawodników pamiątkowy medal.

    • MIKOŁAJ NA SPORTOWO

    • 11 grudnia 2019 roku w ramach akcji "Mikołaj na sportowo" odbyły się "II Międzyszkolne Drużynowe Zawody w Lekkoatletyce". Uczniowie szkół podstawowych spotkali się w hali sportowej przy SSP nr 2 we Wrześni, by rywalizować w następujących konkurekcjach lekkoatletycznych: bieg na 20 m, bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca i rzut piłką lekarską. Wśród wszystkich uczestników było widać dużo radości, energi i pozytywnych emcji, które na zakończenie turnieju zostały nagrodzone. Każdy startujący otrzymał pamiątkowy medal oraz mały upominek ufundowany przez organizatorów. Po przeliczeniu punktów na pierwszym miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa z Kaczanowa, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Wrześni a trzecie Szkoła Podstawowa nr 3 z Wrześni. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Kałużna, Stanisław Kowalczyk, Nikodem Małyszka, Sebastian Olek, Zuzanna Raczak, Zofia Olek, Lena Smolarkiewicz i Tomasz Woźniak.

      

    • JAKUB KOŁODZIEJCZAK MISTRZEM SZKOŁY

    • 10 grudnia odbył się wielki finał "Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym" pomiędzy Jakubem Kołodziejczakiem a Filipem Nowakiem. Niestety uczeń klasy 8b nie dał szans młodszemu koledze i pokonał swojego przeciwnika 3:0 (11:8, 11:1, 11:6). W meczu o trzecie miejsce Jakub Olek pokonał Jakuba Tomczaka 3:1 (11:2, 11:8, 6:11, 11:7). Głównym celem zawodów było umożliwienie pasjonatom tenisa stołowego porównanie swoich umiejętności w warunkach współzawodnictwa sportowego oraz aktywne spędzenie czasu wolnego podczas „dużej przerwy”. W sumie podczas całego turnieju rozegrano aż 28 spotkań. Po skończonym finale nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli finalistom turnieju pamiątkowe statuetki oraz dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Otocznej. 

    • MIKOŁAJ NA WESOŁO

    • 6 grudnia w hali sportowej przy SSP nr 3 we Wrześni odbył się już IV „Mikołajkowy Turniej w Rzucance Siatkarskiej”. Do udziału w turnieju przystąpiły szkoły z gminy Września. Turniej przebiegał w miłej atmosferze a po skończonych zawodach każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Samorządową Szkołę Podstawową w Otocznej reprezentowały: Sandra Egiert, Maria Józwiak, Martyna Michalska, Natalia Miłostan, Zofia Olek, Maja Przybysz, Zuzanna Raczak i Lena Smolarkiewicz. Najlepsza trójka turnieju:

     1. SSP 2 Września 

     2. SSP 3 Września 

     3. SSP 6 Września.

    • POZNALIŚMY FINALISTÓW TENISA STOŁOWEGO

    • Rozegrano już ćwierćfinały oraz półfinały w Mistrzostwach Szkoły w Tenisa Stołowego. Wyniki spotkań ćwierćfinałowych: Jakub Kołodziejczak – Piotr Gotowski 11:6, Jakub Olek – Jakub Krakowiecki 11:8, Jakub Kantek – Jakub Tomczak 8:11, Maciej Statuch – Filip Nowak 3:11. Zgodnie z regulaminem zawodów w półfinale zawodnicy grali już do dwóch wygranych setów. W pierwszym półfinale Jakub Kołodziejczak pokonał Jakuba Olka 2:0 (11:5, 11:6). Drugi półfinał pomiędzy Jakubem Tomczakiem a Filipem Nowakiem był zdecydowanie bardziej wyrównany. W pierwszym secie Filip minimalnie wygrał 11:9 a drugi set zakończył się wynikiem 15:13. W najbliższym czasie odbędzie się wielki finał oraz mecz o brązowy medal. Kto zdobędzie zaszczytny tytuł „Mistrza Szkoły w Tenisie Stołowym” przekonamy się już niebawem.

    • SQUASH, TENIS ZIEMNY I BOWLING

    • 6 listopada uczniowie klasy 5a i 6c w ramach zajęć sportowych udali się na wycieczkę do Centrum Tenisowego Sobota koło Rokietnicy. Jest to jeden z największych w Wielkopolsce ośrodków sportowo-rekreacyjnych. Pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej nasi uczniowie mieli możliwość podnosić swoje umiejętności sportowe oraz zadbać o swój rozwój fizyczny. Sportowe zmagania na bowlingu, korcie tenisowym czy squashu dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele radości i satysfakcji. Po kilkugodzinnych zmaganiach zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Otocznej.

    • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

    • Z bardzo dobrej strony pokazali się uczniowie naszej szkoły podczas turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Zawody na szczeblu gminnym dla chłopców z rocznika 2008 i młodszych odbyły się w hali sportowej przy SSP 1 we Wrześni. Do zawodów przystąpiło pięć szkół. Mimo bardzo dobrej gry, ogromnego zaangażowania całego zespołu nie zdołaliśmy przejść do kolejnego etapu zajmując w konsekwencji trzecie miejsce. W pierwszym swoim pojedynku trafiliśmy na SSP 2 we Wrześni i mimo iż przez prawie całe spotkanie utrzymywał się remis 1:1 (po bramce Kamila Iglewskiego) w ostatnich dwóch minutach straciliśmy dwie bramki i przegraliśmy 1:3. Podobnie było w drugim spotkaniu z SSP 1 we Wrześni gdzie przegraliśmy 0:1 tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania. W trzecim swoim pojedynku bezbramkowo zremisowaliśmy z SSP w Kaczanowie a w ostatnim meczu po bramce Szymona Iglewskiego pokonaliśmy ZSS w Grzybowie 1:0. Wyniki spotkań pozostałych zespołów: Grzybowo – SSP 1 Września 0:5, SSP 2 Września – Kaczanowo 3:0, Grzybowo – SSP 2 Września 0:8, SSP 1 – Kaczanowo 3:1, Kaczanowo – Grzybowo 0:0, SSP 1 Września – SSP 2 Września 1:0. Barwy naszej szkoły reprezentowali: Kamil Iglewski, Szymon Iglewski, Adrian Mrowiński, Nikodem Małyszka, Jakub Kantek, Jakub Talarczyk, Mikołaj Bagrowski, Bartosz Janas, Antoni Powałowski i Jakub Kucza. Klasyfikacja końcowa:
     1. SSP 1 Września        12 pkt      10:0
     2. SSP 2 Września          9 pkt      14:2
     3. SSP Otoczna              4 pkt       2:4
     4. SSP Kaczanowo          2 pkt       0:6
     5. ZSS Grzybowo           1 pkt        0:14

    • PIERWSZA RUNDA W TENISIE STOŁOWYM ZA NAMI

    • Jesteśmy już po pierwszej fazie rozgrywek w Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym. Do pierwszej rundy przestąpiło 28 zawodników. Wolny los przypadł czterem zawodnikom, którzy automatycznie znaleźli się w drugim etapie (Jakub Kołodziejczak, Jan Kaczmarek, Antoni Powałowski i Filip Nowak). Po kilku pierwszych rozegranych spotkaniach widać wyraźnie że poziom umiejętności poszczególnych zawodników jest bardzo zróżnicowany. System rozgrywek jest jednak tak skonstruowany, że po każdym pojedynku przegrany musi „pożegnać” się z turniejem. W pierwszym etapie rozegrano pojedynki, z których tylko jeden przeszedł do następnej fazy rozgrywek: Smardzewska Edyta – Jordanowski Jakub, Gotowski Piotr – Kucza Kacper, Białka Igor – Przybysz Jakub, Olek Jakub – Staniszewski Kornel, Kucza Jakub – Iglewski Kamil, Krakowiecki Jakub – Bagrowski Hubert, Kantek Jakub – Gotowski Jakub, Focht Jakub – Kopczyński Cezary, Tomczak Jakub – Bagrowski Mikołaj, Statuch Maciej – Janas Bartosz, Małyszka Nikodem – Fibich Oskar, Grabarek Igor – Iglewski Szymon. W kolejnym etapie zmierzą się ze sobą: Kołodziejczak Jakub – Smardzewska Edyta, Gotowski Piotr – Białka Igor, Olek Jakub – Kaczmarek Jan, Kucza Jakub – Krakowiecki Jakub, Powałowski Antoni – Kantek Jakub, Focht Jakub – Tomczak Jakub, Statuch Maciej – Małyszka Nikodem, Grabarek Igor – Nowak Filip.

    • W POWIECIE TUŻ ZA PODIUM

    • 25 października na hali sportowej w Kołaczkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców reprezentanci naszej szkoły otarli się o strefę medalową. Najbliżej zdobycia brązowego medalu były dziewczyny które niestety w ostatnim swoim pojedynku przegrały z SSP z Nowego Folwarku 1:0. Mimo dzielnej postawy dziewczyny naszej szkoły nie były wstanie sprostać swoim koleżankom. Podczas tech zawodów nie mieli sobie równych reprezentanci Szkoły Podstawowej z Bieganowa, którzy wygrali w dwóch kategoriach i to oni będą reprezentować nasz powiat podczas mistrzostw rejonu. Wyniki naszego zespołu w kategorii dziewcząt: Otoczna – Bieganowo 0:3, Otoczna – Targowa Górka 1:3, Otoczna – Chwalibogowo 2:0, Otoczna – Nowy Folwark 0:1. Wyniki w kategorii chłopców: Otoczna – Chwalibogowo 1:1, Otoczna – Kołaczkowo 0:3, Otoczna – Bieganowo 0:5, Otoczna – Nowy Folwark 0:0. W turnieju zagrali: Martyna Michalska, Maja Przybysz, Sandra Egiert, Anna Jałoszyńska, Julia Szymańska, Zofia Olek, Zuzanna Rzepecka, Lena Smolarkiewicz, Jakub Kantek, Maciej Statuch, Dawid Kostrzewa, Jakub Krakowiecki, Jakub Olek, Antoni Powałowski, Jakub Tomczak, Filip Nowak i Dominik Chojnacki.

    • KOLEJNE MEDALE W UNIHOKEJU

    • Kolejny sukces zanotowali uczniowie naszej szkoły. Podczas Mistrzostw Gminy w Unihokeja w ramach Igrzysk Dzieci reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła trzecie miejsce i awansowała do mistrzostw Powiatu. Podczas całego turnieju dziewczyny grały z wielkim zaangażowanie co przyniosło efekt w postaci zdobycia cennego pucharu oraz brązowych medali. Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Martyna Michalska, Maja Przybysz, Sandra Egiert, Anna Jałoszyńska, Julia Szymańska, Zofia Olek, Zuzanna Rzepecka, Edyta Smardzewska i Lena Smolarkiewicz. Klasyfikacja końcowa turnieju:

     1. SSP w Nowym Folwarku

     2. SSP w Chwalibogowie

     3. SSP w Otocznej

     4. SSP 1 z Wrześni

    • SREBRNE MEDALE W MISTRZOSTWACH GMINY

    • Kolejny sportowy sukces uczniów naszej szkoły. Podczas Mistrzostw Gminy w Unihokeja w kategorii chłopców w ramach Igrzysk Dzieci reprezentacja naszej szkoły zdobyła wysokie drugie miejsce i odebrała z rąk organizatorów pamiątkowy puchar, srebrne medale oraz dyplom. Zawody odbyły się 22 października na hali sportowej w Chwalibogowie a do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” a czas gry wynosił 12 minut. W pierwszym swoim pojedynku zagraliśmy przeciętnie i przegraliśmy z gospodarzem turnieju (jak się później okazało zwycięzcą całego turnieju) SSP w Chwalibogowie 0:3. W drugim swoim pojedynku zremisowaliśmy 0:0 z SSP 1 z Wrześni. Najlepsze spotkanie rozegraliśmy z SSP z Nowego Folwarku gdzie po bardzo zaciętym pojedynku i bramce Dawida Kostrzewy wygraliśmy 1:0. SSP w Otocznej reprezentowali: Jakub Kantek, Maciej Statuch, Dawid Kostrzewa, Jakub Krakowiecki, Jakub Olek, Antoni Powałowski, Jakub Tomczak, Filip Nowak, Dominik Chojnacki. 

    • HALOWA PIŁKA NOŻNA

    • 21 października na hali sportowej przy SSP nr 1 we Wrześni, odbyły się Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej w ramach Igrzysk Dzieci. Do udziału w turnieju przestąpiło 8 zespołów. SSP w Otocznej trafiła do grupy B gdzie rozegrała swoje pojedynki z takimi szkołami jak: SSP 6 z Września (1:3), SSP z Kaczanowa (0:0) oraz SSP z Chwalibogowa (0:0). Niestety tylko dwa zdobyte punkty w trzech rozegranych spotkaniach sprawiły, że zajęliśmy trzecie miejsce w grupie i nie awansowaliśmy do ścisłej czwórki. W finale SSP 1 z Wrześni pewnie pokonała SSP 2 z Wrześni i to gospodarz turnieju zajął pierwsze miejsce. Samorządową Szkołę Podstawową w Otocznej reprezentowali: Filip Nowak, Jakub Olek, Nikodem Małyszka, Maciej Statuch, Jan Szuba, Jakub Kucza, Antoni Powałowski, Kamil Iglewski, Szymon Iglewski.

    • MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISA STOŁOWEGO

    • Na początku października rozpoczęły się w naszej szkole „Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym”. Głównym celem zawodów jest wyrabianie nawyków aktywnego uczestnictwa w różnych formach współzawodnictwa sportowego, popularyzacja tenisa stołowego, integracja dzieci i młodzieży naszej szkoły oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Do zawodów zgłosiło się 28 zawodników. Mecze odbywać się będą na małej salce podczas „dużej przerwy”. Turniej rozegrany zostanie systemem „pucharowym” czyli „przegrany odpada”. Każdy pojedynek rozgrywany będzie do jednego wygranego seta (do 11 punktów) z wyjątkiem meczów półfinałowych i finałowych (do dwóch wygranych setów). Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Szczegółowe relacja ze spotkań w późniejszym terminie.

    • BRĄZOWY MEDAL DAWIDA KOSTRZEWY

    • 6 czerwca na stadionie w Jarocinie ponad 300 zawodników brało udział w finale mistrzostw województwa wielkopolskiego w „Czwartkach Lekkoatletycznych”. W zawodach kończących „cykl czwartków lekkoatletycznych” wystąpili również najlepsi młodzi lekkoatleci z powiatu wrzesińskiego, którzy nie zawiedli i przywieźli kilka medali. Z dobrej strony pokazał się uczeń naszej szkoły Dawid Kostrzewa, który w biegu na 60 m zajął wysokie trzecie miejsce. Dawid po bardzo dobrym biegu eliminacyjnym, zakwalifikował się do biegu finałowego. W finale z rewelacyjnym czasem 8.87 sek zajął trzecie miejsce i odebrał z rąk organizatorów pamiątkowy medal, dyplom i statuetkę. Gratulujemy Dawidowi i życzymy kolejnych sukcesów na arenie lekkoatletycznej.

    • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA DZIECKA I SPORTU

    • 31 maja odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Dziecka połączone z Dniem Sportu Szkolnego. Uroczystego otwarcia dokonali uczniowie ósmej klasy Weronika Iglewska oraz Kacper Jabłoński, którzy odczytali Apel Olimpijski oraz sukcesy sportowe uczniów naszej szkoły w minionym roku szkolnym. Później przystąpiono do wspólnego zdjęcia wszystkich uczestników w formie „flagi olimpijskiej”. Następnie uczennice klasy 5b zaprezentowały krótki pokaz tańca, po czym odbyła się wspólna rozgrzewka. W tym roku dla uczniów przygotowano m.in.: „Konkurencje sprawnościowe dla najmłodszych”, „Szkolne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej”, „Turniej w Koszykówkę” oraz „Turniej w dwa ognie”. Wśród zadań dodatkowych znalazł się: „Konkurs na piramidę zdrowego odżywiania”, „Konkurs na plakat promujący zdrowy styl życia” oraz „Konkurs na najładniejszą gazetkę sportową w klasie”. Dla najmłodszych uczestników przygotowano również "loterię fantową". Trzygodzinne zmagania sportowe dostarczyły wszystkim uczestnikom niesamowitych wrażeń i sporą dawkę sportowej adrenaliny oraz pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień w roku. Emocji i dobrej zabawy nie brakowało a wszystkie konkurencje odbyły się w duchu fair play. Po skończonej zabawie dokonano podsumowania - odbyła się uroczysta dekoracja podczas której wyróżniono najlepszych oraz wręczono wszystkim pamiątkowe medale. Dyrekcja oraz zespół nauczycieli wychowania fizycznego składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, która ufundowała wszystkie nagrody i upominki.

    • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O SPORCIE

    • W dniach 28-29 maja przeprowadzono w naszej szkole „Konkurs wiedzy o sporcie”. Głównym celem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej sportu i wszelkich form aktywności fizycznej, propagowanie idei olimpijskiej, zachęta do aktywnej obserwacji wydarzeń sportowych w kraju i ze świata oraz zainteresowanie często mniej popularnymi dyscyplinami sportowymi. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI i VII – III gim. Uczniowie musieli rozwiązać test pisemny, który składał się z 15 pytań. W klasach starszych pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy gimnazjalnej Natalia Urbanowicz, która prawidłowo odpowiedziała na 14 pytań. Na drugim miejscu znalazł się Piotr Gotowski natomiast trzecie miejsce zdobył Wiktor Sroka. W kategorii młodszej pierwsze miejsce przypadło Martynie Michalskiej. O pozostałych miejscach musiała zdecydować dogrywka którą wygrał Jakub Olek przed Jakubem Kopczyńskim. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Uroczystego wręczenia dokonano podczas Dnia Dziecka które odbyło się 31 maja w obecności Dyrekcji Szkoły oraz nauczycieli wychowania fizycznego.

    • ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

    • 30 maja na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 we Wrześni odbył się z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka „Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z rocznika 2009”. Głównym celem turnieju w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” było m.in. wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania własnych zalet i mocnych stron. Do udziału w turnieju przystąpiło pięć zespołów. Oto wyniki wszystkich spotkań naszego zespoło: SSP Otoczna – SSP 3 Września 1:0, SSP Otoczna – ZSS Grzybowo 1:1, SSP Otoczna – SSP 1 Września 0:0, SSP Otoczna – SSP 2 Września 2:3. W turnieju zagrali: Jakub Talarczyk, Mikołaj Bagrowski, Szymon Grądziel, Kamil Iglewski, Adrian Mrowiński, Bartosz Janas, Jakub Kantek, Szymon Iglewski, Jakub Kucza, Sebastian Szarzyński. W nagrodę wszyscy uczestnicy turnieju odebrali z rąk organizatorów pamiątkowy dyplom, medale oraz piłki. Klasyfikacja końcowa turnieju:

     1. SSP 1 Września 10 pkt

     2. SSP 3 Września 6 pkt

     3. SSP 2 Września 6 pkt

     4. SSP Otoczna 5 pkt

     5. ZSS Grzybowo 1 pkt

    • WIELKI SUKCES W CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH

    • Wielkim sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w „Czwartkach Lekkoatletycznych”. 28 maja na stadionie przy ulicy Kaliskiej we Wrześni podsumowano tegoroczną edycję sportowego cyklu czwartków lekkoatletycznych dla uczniów szkół podstawowych. W zawodach wystartowało troje uczniów naszej szkoły: Zosia Olek, Martyna Waszak oraz Dawid Kostrzewa. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch uczniów naszej placówki. Dawid Kostrzewa zdobył dwa złote medale: w biegu na 60 m oraz w skoku w dal, natomiast uczennica Zosia Olek srebrny medal w biegu na 60 m. Rozegrane we wtorkowe popołudnie zawody uczniów klas czwartych, piątych i szóstych wieńczyły cały rok zmagań na bieżni lekkoatletycznej. Najlepsi zawodnicy będą reprezentować powiat wrzesiński podczas finałów wielkopolski. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

    • PÓŁFINAŁ WIELKOPOLSKI W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

    • Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” poza tradycyjnymi już rozgrywkami w piłkę nożną chłopców, w tym roku szkolnym dołączył pilotażowe rozgrywki w piłkę nożną dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły, które wystąpiły w tym turnieju doszły aż do półfinału Wielkopolski. 9 maja odbyła się pierwsza runda eliminacyjna a dziewczyny z Otocznej po zaciętym boju i wygranej 3:1 z SSP 2 we Wrześni zajęły drugie miejsce w turnieju i awansowały do kolejnego etapu. Półfinał rozegrano 21 maja. W turnieju wystąpiło sześć zespołów: SP Smólnik, SP Przyjma, SP Ślesin, ZSP Pyzdry, SP Żegocin i SSP Otoczna. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” a czas gry wynosił 10 min. Turniej wygrała Szkoła Podstawowa z Żegocina a drugie miejsce ZSP z Pyzdr i to te dwa zespoły awansowały do wielkiego finału. Uczennice naszej szkoły w tym wyjątkowo wymagającym turnieju, potraktowały zmagania piłkarskie jako kolejną „ważną lekcję”. Gra z najlepszymi zespołami z Wielkopolski zapewniła naszym dziewczynom dużą dawkę doświadczenia, które zaprocentuje w kolejnych latach. W turnieju zagrały: Sandra Egiert, Zofia Olek, Natalia Ossuch, Maria Pietraszak, Maja Przybysz, Zuzanna Raczak, Zuzanna Rzepecka, Edyta Smardzewska, Lena Smolarkiewicz, Julia Szymańska i Barbara Rawska.

    • TURNIEJ WARCABOWY

    • 20 uczniów klas IV wzięło udział w „Turnieju Warcabowym”. Celem zawodów była integracja uczniów, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenie sobie w sytuacjach problemowych czy dostosowanie się do reguł gry. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”, więc każdy zawodnik miał do rozegrania 19 spotkań. W sumie podczas całego turnieju rozegrano aż 190 pojedynków. Za zwycięstwo przyznawano 3 pkt, za remis 2 pkt a za porażkę 1 pkt. Rywalizacja była naprawdę pasjonująca a wielu zawodników zaskakiwało swoją strategią gry. Po długich zmaganiach nad planszą warcabową wyłoniliśmy mistrza. Najlepszym zawodnikiem okazał się Mikołaj Bagrowski który zgromadził 53 pkt. Mikołaj odniósł 16 zwycięstw, 2 razy zremisował i tylko raz odchodził od planszy pokonany. Kolejne cztery miejsca w turnieju zajęli: Kacper Stachowicz – 52 pkt. (15-3-1), Jakub Kucza – 48 pkt. (13-3-3), Maksymilian Wysocki – 47 pkt. (14-0-5), Bartosz Janas – 46 pkt. (11-5-3). W turnieju zagrali również: Hubert Bagrowski, Dominik Chojnacki, Mikołaj Opas, Fabian Bondalski, Mikołaj Kaczmarek, Jakub Bassa, Szymon Iglewski, Jakub Kantek, Filip Pacocha, Kacper Piotrowski, Michał Gąsiorek, Nikodem Małyszka, Michał Rogowicz, Karolina Konieczka, Adrian Mrowiński. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za grę i atmosferę dobrej zabawy.

    • MISTRZOSTWA POWIATU W PRZEŁAJACH

    • Na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Kaliskiej we Wrześni odbyły się „Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych”. Już na starcie zauważono, że chętnych do biegania nie brakuje. Przy pięknej pogodzie do rywalizacji przystąpiło kilkuset sportowców. Zawodnicy startowali na dystansach: rocznik 2003-2005: dziewczęta 1600m a chłopcy 2000m; rocznik 2006-2007: dziewczęta i chłopcy 1200m; rocznik 2008 i młodsi: dziewczęta i chłopcy 1000m. Dzisiejsze biegi przełajowe okazały się znakomitym treningiem i sprawdzianem ogólnej siły i hartu ducha. Reprezentanci naszej szkoły podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem starając się wypaść jak najlepiej. Bardziej od wyniku liczył się jednak sam udział i pokonanie niekrótkiego jak na biegi przełajowe dystansu. Z tymi wyzwaniami i trudnościami podczas biegu zmagali się: Kacper Jabłoński, Mateusz Przyjemski, Dawid Kostrzewa, Emilia Świtała, Antoni Powałowski, Zofia Olek, Jan Szuba i Nikodem Małyszka.

    • WIELKOPOLSKI TURNIEJ ORLIKA

    • 28 marca na orliku przy SSP nr 2 we Wrześni odbyła się runda eliminacyjna „Wielkopolskiego Turnieju Orlika”. Piłkarze rywalizowali w drużynach złożonych z pięciu zawodników plus bramkarz a spotkania rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Niestety i tym razem, mimo ogromnego zaangażowania wszystkich zawodników nie udało się pokonać zespołu z Grzybowa i Szkoły nr 3 z Wrześni. Najlepszym zespołem okazała się drużyna z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni, która w finale minimalnie pokonała zespół z Grzybowa 4:3. Na trzecim miejscu uplasowała się Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 2 z Wrześni. Dwa pierwsze zespoły awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji. Barwy naszej szkoły reprezentowali: Kamil Iglewski, Igor Białka, Jakub Przybysz, Igor Grabarek, Filip Nowak, Jakub Olek, Antoni Powałowski, Kacper Olek, Jan Szuba, Maciej Statuch.

    • GMINNE ROZGRYWKI W DWA OGNIE

    • 27 marca na hali sportowej przy SSP nr 6 we Wrześni odbyły się Gminne Rozgrywki w Dwa Ognie pod hasłem „Zajączek na wesoło”. Głównym celem turnieju było zachęcenie uczniów do czynnego uprawiania sportu oraz promowanie gry i zabawy ruchowej opartej na umiejętnościach współdziałania w grupie. W kategorii chłopców utworzono trzy grupy a do dalszego etapu przechodziły najlepsze szkoły. Czas pojedynku wynosił 2x8 min a zwyciężał zespół, który więcej razy „skuł” przeciwnika. Zwycięstwo z Marzeninem (14:7) i porażka z Nowym Folwarkiem (12:19) sprawiły, że zajęliśmy drugie miejsce w grupie. Turniej był dla uczniów klas IV okazją do wspólnej zabawy, atmosfera na hali była bardzo gorąca a gra sprawiała uczniom wiele radości. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom oraz słodkości ufundowane przez organizatorów a najlepsze zespoły pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Szkołę reprezentowali: Kamil Iglewski, Nikodem Małyszka, Jakub Kantek, Adrian Mrowiński, Dominik Chojnacki, Mikołaj Bagrowski, Szymon Grądziel i Bartosz Janas.

    • MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE NOŻNEJ

    • Na etapie grupy zakończyliśmy Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”. Turniej odbył się 27 marca na orliku przy SSP nr 6 we Wrześni. Do zawodów przystąpiło 9 szkół z terenu naszej gminy, dlatego zespoły podzielono na trzy grupy. Zespoły grały system „każdy z każdym” a czas gry wynosił 2x8 minut. Zwycięzcy grup awansowali do najlepszej trójki turnieju a pozostałe zespoły odpadały z dalszej rywalizacji. W swojej grupie niestety nie udało nam się pokonać Szkoły z Nowego Folwarku (0:1) oraz Szkoły nr 3 z Wrześni (1:5). Po ostatnim rozegranym meczu najwięcej powodów do radości miały trzy wrzesińskie placówki. Pierwsze miejsce zdobyła SSP nr 3, na drugim miejscu znalazł się gospodarz turnieju, a brązowe medale odebrali zawodnicy SSP nr 2. Szkołę w Otocznej reprezentowali: Piotr Gotowski, Dominik Goździewicz, Kacper Jabłoński, Jakub Kołodziejczak, Bartosz Mikołajczak, Jakub Małecki, Mateusz Przyjemski, Patryk Samulczyk, Wiktor Sroka, Bartosz Kwiatkowski.

    • MISTRZOSTWA POWIATU W WARCABACH

    • 5 lutego pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w "Mistrzostwach Powiatu w Warcabach". W zawodach, które odbyły się w Marzeninie wystartowało 32 zawodników i 24 zawodniczki. Każdy z biorących udział miał do rozegrania 7 rund. Podczas zawodów bardzo dobrze spisała się Martyna Michalska uczennica klasy 5b, która w kategorii dziewcząt zajęła wysokie 6 miejsce. Wśród chłopców najlepiej wypadł uczeń klasy 4b Maksymilian Wysocki, który zajął 7 lokatę. SSP w Otocznej reprezentowali również: Julia Michalska (11), Marcin Tomczak (19) i Kacper Kucza (21). Gratulujemy wszystkim zawodnikom i mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas zawodów zaprocentuje w kolejnych latach.

    • XIX TURNIEJ Z PODWÓRKA NA STADION 

    • 14 grudnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XIX Turnieju Piłkarskim „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Do zawodów, które odbyły się w hali SSP nr 2 we Wrześni przystąpiło 5 zespołów więc mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W turnieju gdzie zdecydowanie dominował zespół FOX/WP, reprezentacja naszej szkoły zajęła trzecie miejsce. Zagraliśmy w składzie: Igor Białka, Kamil Iglewski, Szymon Iglewski, Jakub Krakowiecki, Filip Nowak, Jakub Olek, Antoni Powałowski, Maciej Statuch, Jan Szuba, Dawid Piechocki. Po skończonym turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk organizatorów pamiątkowe medale oraz dyplomy. Oto wyniki wszystkich spotkań:

     Zespół

     FOX/WP

     SSP OTOCZNA

     SSP NR 2 WRZEŚNIA

     ORIONY KACZANOWO

     DZIKI KACZANOWO

     Pkt

     Bramki

     Miejsce

     FOX/WP
      

                     

     5:0

     2:0

     12:0

     10:0

     12

     29-0

     I

     SSP
     OTOCZNA

     0:5

      

     0:1

     2:0

     1:0

     6

     3-6

     III

     SSP NR 2 WRZEŚNIA

     0:2

     1:0

      

     5:0

     5:0

     9

     11-2

     II

     ORIONY KACZANOWO

     0:12

     0:2

     0:5

      

     2:0

     3

     2-19

     IV

     DZIKI KACZANOWO

     0:10

     0:1

     0:5

     0:2

      

     0

     0-18

     V

      

      

    • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W RZUCANCE SIATKARSKIEJ

    • 6 grudnia w SSP nr 3 we Wrześni odbył się „Mikołajkowy turniej w rzucance siatkarskiej dla dziewcząt klas V”. W zawodach wystąpiły dziewczyny z naszej szkoły w składzie: Sandra Egiert, Anna Jałoszyńska, Ratajczak Weronika, Barbara Rawska, Zuzanna Rzepecka, Edyta Smardzewska, Lena Smolarkiewicz, Julia Szymańska. Turniej przebiegał w miłej i bardzo przyjaznej atmosferze. Podczas zawodów uczestniczki mogły zdobywać doświadczenie i ogranie oraz podnosić swoje umiejętności siatkarskie. Po skończonych zawodach dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz słodkości ufundowane przez głównych organizatorów. 

    • SREBRNY MEDAL PODCZAS MISTRZOSTW POWIATUW UNIHOKEJA

    • Sukcesem naszej szkoły zakończyły się „Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja w kategorii chłopców”. W zawodach które odbyły się w hali sportowej w Kołaczkowie nasza szkoła zajęła bardzo wysokie drugie miejsce i odebrała z rąk organizatorów srebrne medale. Do zawodów, które przeprowadzono 13 listopada przystąpiło 6 szkół. W grupie chłopcy pokonali SP w Bieganowie 2:1 oraz SSP  nr 1 z Wrześni 2:0. W półfinale po bardzo zaciętym pojedynku wygraliśmy z Targową Górką 1:0. Niestety tego dnia ZSP w Kołaczkowie nie miał sobie równych i w finale wysoko ulegliśmy gospodarzom turnieju. Barwy szkoły reprezentowali: Jakub Focht, Piotr Gotowski, Dominik Goździewicz, Kacper Jabłoński, Dominik Kasprowicz, Jakub Kołodziejczak, Jakub Małecki, Bartosz Mikołajczak, Artur Powałowski, Mateusz Przyjemski, Patryk Samulczyk, Wiktor Sroka. Klasyfikacja końcowa:

     1. ZSP Kołaczkowo
     2. SSP Otoczna
     3. SP Bieganowo
     4. ZS Targowa Górka
     5. SSP nr 1 Września
     6. SSP Nowy Folwark

     Dzień później na zawody udała się reprezentacja dziewcząt naszej szkoły. Dziewczyny mimo ogromnej walki i zaangażowania musiały uznać wyższość swoich koleżanek. SSP w Otocznej reprezentowały: Nikola Bagrowska, Julia Dziekan, Weronika Grabarek, Weronika Iglewska, Wiktoria Jankowiak, Michalina Jatczak, Roksana Piechnik, Olga Smolarkiewicz, Weronika Stasiak, Oktawia Stasikowska, Aleksandra Statuch, Weronika Święcicka, Wiktoria Focht.

    • MISTRZOSTWA POWIATU W SZACHACH

    • 13 listopada w Nekli w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się „Mistrzostwa Powiatu w Szachach”. Do udziału w zawodach przystąpiło sześć szkół. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jan Kaczmarek, Patryk Krause, Jan Stawicki i Natalia Urbanowicz zajęła piąte miejsce. Zawody zdecydowanie wygrał gospodarz turnieju ZS w Nekli. 

     Klasyfikacja końcowa przestawia się następująco:

     1. ZS Nekla
     2. SSP nr 3 Września
     3. SSP Kaczanowo
     4. SSP Marzenin
     5. SSP Otoczna
     6. SSP nr 6 Września.
    • MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

    • 22 października odbyły się w Kołaczkowie "Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym". W meczach grupowych zawodnicy naszej szkoły przegrali 2:3 z ZS w Zasutowie oraz 0:3 z ZSP w Kołaczkowie. W meczu o piąte miejsce pokonaliśmy ZSS w Grzybowie 3:0. 

     SSP w Otocznej reprezentowali: Mateusz Chlebowski, Wiktor Sroka i Bartosz Krakowiecki

     Wyniki końcowe:


     Półfinał 1: ZSP Kaczanowo - SSP 2 Września 3:0


     Półfinał 2: SSP Kaczanowo - ZS Zasutowo 3:0


     O 5 miejsce: ZSS Grzybowo - SSP Otoczna 0:3


     O 3 miejsce: SSP 2 Września - ZS Zasutowo 3:0


     O 1 miejsce: ZSP Kołaczkowo - SSP Kaczanowo 3:0

    • MISTRZOSTWA GMINY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

    • 4 października młodzi piłkarze naszej szkoły udali sie do Wrześni na "Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej". Do zawodów przystąpiło 6 szkół, które podzielono na dwie grupy. Zawodnicy mimo ogromnej walki polegli z SSP w Kaczanowie oraz SSP 1 z Wrześni i na grupie skończyli swoje rozgrywki. W turnieju wystąpili: Kamil Iglewski, Szymon Iglewski, Igor Grabarek, Jakub Olek, Jakub Przybysz, Igor Białka, Filip Nowak, Kacper Olek, Antoni Powałowski i Jan Szuba. Kilka dni później na zawody udali się starsi koledzy ze szkoły. Tym razem do udziału przystąpiło 7 szkół. SSP w Otocznej trafiła do grupy B, gdzie w pierwszym swoim spotkaniu pokonała ZSS w Grzybowie 2:0. W drugim meczu musieliśmy uznać wyższość SSP nr 3 we Wrześni. W ostatnim swoim pojedynku który decydował o wyjściu z grupy zremisowaliśmy z SSP w Kaczanowie 1:1. Niestety gorszy bilans bramkowy sprawił, że zajęliśmy trzecie miejsce w grupie. W turnieju zagrali: Kacper Jabłoński, Jakub Kołodziejczak, Mateusz Przyjemski, Piotr Gotowski, Bartosz Kwiatkowski, Jakub Małecki, Dominik Goździewicz, Artur Powałowski, Wiktor Sroka, Patryk Samulczyk.

   • CYKL CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

   • 13 września rozpoczęliśmy współzawodnictwo sportowe od udziału w czwartkach lekkoatletycznych. W rundzie jesiennej wystąpili m.in. Martyna Waszak, Zofia Olek i Dawid Kostrzewa. Program zawodów obejmował bieg na 60m, skok w dal lub skok wzwyż, rzut piłką palantową oraz bieg 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. Kolejne starty zawodników dopiero na wiosnę.