• WYCIECZKA DO ORIENTARIUM ZOO W ŁODZI ORAZ MANDORII

• 30.05.2023
        • 22 maja br. uczniowie klas Vb, VIa i VII pod opieką p. Agnieszki Koczorowskiej, p. Moniki Antosik - Średzińskiej oraz p. Moniki Kuśmierek uczestniczyli w wycieczce do Orentarium ZOO w Łodzi oraz do największego w Europie krytego Parku Rozrywki Mandoria w Rzgowie. Uczestnicy wycieczki zobaczyli w łódzkim ZOO wiele gatunków ciekawych zwierząt, natomiast w Mandorii skorzystali ze wszystkich atrakcji  jakie zaoferowało to magiczne, rozrywkowe miejsce. Była to dla wszystkich wspaniała przygoda!

• II MIEJSCE W "MISTRZOSTWACH SZKÓŁ W DWA OGNIE"

• 22.05.2023
        • 20 maja reprezentacja naszej szkoły złożona z uczniów klas 3 i 4 wzięła udział w "Mistrzostwach Szkół w Dwa Ognie Usportowione Dziewcząt i Chłopców". Turniej był częścią obchodów Dnia Patrona w SSP 2 we Wrześni. W zawodach wzięło udział 9 szkół z gminy Września. Każda drużyna składała się z 7 dziewcząt i 7 chłopców. Gra usportowiona polegała na tym, że zespół wyznaczał dwie matki, które "po zbiciu"  zmieniały się z zawodnikami z pola. Rywalizacja odbywała się we wspaniałej atmosferze a zawodnicy stosowali się do zasad "fair" play". Reprezentacja naszej szkoły spisała się doskonale, zajęliśmy II miejsce i odebraliśmy z rak organizatorów pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Skład naszej zwycięskiej ekipy: Wojciech Durkowski, Nikodem Focht, Gabriela Gałezka, Julia Jabłońska, Cezary Kozłowski, Julia Kucza, Aleksandra Mikriewicz, Oskar Olek, Alan Powałowski, Olaf Przybylski, Brunon Rzepka, Oliwia Sułek, Marta Tomaszewska, Maria Woźniak.

• ŚWIĘTO NARODOWE KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 03.05.2023
        • 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas ósmych pod kierunkiem p. M. Staszaka i p. T. Goca przygotowali występ słowno - muzyczny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili wagę tego dnia dla wszystkich Polaków, a tym samym przybliżyli wszystkim rolę takich słów jak patriotyzm i Ojczyzna.

3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił pierwszą w Europie, a drugą w świecie Konstytucję. Najważniejszym zadaniem Sejmu było uporządkowanie spraw ustrojowych Rzeczypospolitej. Ustawa regulowała prawa i obowiązki mieszkańców Rzeczypospolitej oraz  zasady władzy państwowej.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• 03.05.2023
        • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 28.04.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole ,,Dzień bez plecaka". Uczniowie (i nie tylko) zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole taczki, wiaderka, sklepowe wózki, chlebaki, kosze na zakupy, poszewki na poduszki, pojemniki na ciasto, drapaki dla kota, skrzynki na narzędzia, wózki, opony, auta, skrzynie i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia. Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można wziąć plecaka.