• WYCIECZKA DO KRAKOWA - PROGRAM "POZNAJ POLSKĘ"

• 07.10.2023
        • W dniach 04-06 października 2023 roku odbyła się wycieczka do Krakowa współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”, w której wzięli udział uczniowie klas VIIIa, VIa, VIb oraz VIIb. Program wycieczki obejmował m.in. zwiedzanie Krakowa, wejście na Kopiec Kościuszki, Ogród Doświadczeń, Zamek Królewski na Wawelu, Państwowe Zbiory Sztuki, Smoczą Jamę, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Wycieczka pozwoliła uczniom znacznie poszerzyć swoją wiedzę, poznać ciekawe miejsca i zabytki naszego kraju oraz była wspaniałą przygodą, którą zapamiętają na całe życie.

• Międzyszkolny Turniej Profilaktyczny

• 02.10.2023
        • 29.09.2023r. w SSP W Kaczanowie odbył się Międzyszkolny Turniej Profilaktyczny "Zachowaj Trzeźwy Umysł", w którym rywalizowało 11 drużyn z szkół gminy Września.

SSP w Otocznej reprezentowali uczniowie kl. Vb - Marta Tomaszewska, Cezary Kozłowski oraz Oskar Olek pod opieką p. Anity Budzyńskiej.

Młodzież brała udział w konkurencjach sportowych oraz rozwiązywała testy wiedzy z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki (pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zdrowe nawyki żywieniowe, życie bez nałogów).

Uczniowie naszej szkoły po wszystkich konkurencjach uplasowali się w czołówce i zakończyli turniej zajmując III miejsce.

Turniej był okazją do zawarcia nowych znajomości, integracji z innymi uczestnikami, promowania zdrowia wśród dzieci i młodzieży oraz dobrej zabawy.

• PYRCZOK 2023

• 01.10.2023
        • Przedstawiciele Rady Rodziców przy współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowali w miniony piątek imprezę integrującą całą społeczność uczniowską ,,PYRCZOK 2023". Przedstawiciele klas IVa, Va, Vb, VIa, VIb, i VIIIa brali udział  w 3 konkurencjach: rzut kaloszem, skoki w worku i obieranie ziemniaka. Najdalszy rzut należał do Filipa Grabarka z klasy VIa, trasę w worku najszybciej pokonał Sebastian Olek z VIIIa, z kolei mistrzem w obieraniu kartofla został Igor Sadowski z VIIIa. Ponadto uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie wypisać jak najwięcej potraw, których głównym składnikiem jest ziemniak. W tym zmaganiu zwyciężyli uczniowie z klasy VIa. Dla wszystkich świętujących Rada Rodziców przygotowała smaczny poczęstunek - pyry z gzikiem. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.