• KOMUNIKAT DLA RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

• 14.05.2020
        • Szanowni Państwo z uwagi na brak zgłoszeń dzieci oddziałów przedszkolnych na zajęcia opiekuńcze, z dniem 18 maja br. zawieszamy pełnienie dyżurów przez nauczycieli. Jednocześnie informujemy, że w sytuacji konieczności objęcia opieką dziecka, szkoła ją zapewni, pod warunkiem zgłoszenia takiej potrzeby przez rodzica dziecka do sekretariatu szkoły do godz. 14:00 z jednodniowym wyprzedzeniem.

• KOMUNIKAT DLA RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

• 05.05.2020
        • Od 6 maja br. otwieramy oddziały przedszkolne
          w szkołach podstawowych.

W związku z decyzją o otwarciu oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, przedstawiamy wytyczne dla dyrektorów, przygotowane przez organ prowadzący zgodne z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

1. W pierwszej kolejności z oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej mogą skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

2. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników przedsiębiorstw produkcyjnych i handlu , realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem, zwalczaniem COVID-19.

3. Zajęcia dla dzieci prowadzone będą w godzinach 8.00-13.00, dziecko należy przyprowadzić do szkoły najpóźniej do godziny 8.15.

4. Przy wejściu głównym do szkoły umieszczony będzie płyn do dezynfekcji rąk, którego należy użyć przed wejściem do obiektu.

5. Dziecko musi być przyprowadzane i odbierane przez osobę zdrową. Nie realizujemy dowozu dziecka do szkoły.

6. Dziecko powinno mieć indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i ze szkoły.

7. Rodzic/opiekun prawny może wchodzić z dzieckiem wyłącznie do przestrzeni wspólnej w szkole z zachowaniem zasady – 1 rodzic z dzieckiem lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności.

8. Przed przyjęciem dziecka do szkoły rodzic/opiekun prawny oddaje nauczycielowi wypełnione:  „Ankietę dla rodziców/opiekunów prawnych” oraz „Oświadczenie o stanie zdrowia dziecka” (dokumenty do pobrania w załącznikach).

9. Przed wejściem na zajęcia, dziecko będzie miało mierzoną temperaturę. W przypadku podwyższonej temperatury (powyżej 37°C) dziecko nie zostanie przyjęte do szkoły.

10. Zabrania się przynoszenia do szkoły niepotrzebnych przedmiotów oraz zabawek.

11. Na terenie szkoły dziecko będzie przebywać bez maseczki.

12. Jeśli w trakcie trwania zajęć nauczyciel zauważy niepokojące objawy chorobowe u dziecka niezwłocznie powiadomi rodzica/opiekuna prawnego o konieczności pilnego odebrania dziecka.

• KOMUNIKAT MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

• 07.04.2020

Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach
          od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna.
          W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno -wychowawczych
          z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

• 26.03.2020
        • Z uwagi na problemy techniczne związane z logowaniem do e-dziennika prosimy wykorzystywać do komunikacji z nauczycielami dostęp do Microsoft Office 365 Teams.

• NAUCZANIE ZDALNE

• 22.03.2020
        • Drodzy Państwo, w związku z przedłużeniem się okresu kwarantanny, w szkole pracujemy nad ujednoliceniem sposobu tzw. pracy zdalnej. Postanowiliśmy, że wykorzystamy dostępne narzędzia, które można używać w pracy szkolnej z uczniami. Szkoły Gminy Września użytkują platformę Office365 –do której również mamy dostęp - jest ona darmowa dla edukacji. Daje możliwość korzystania z wielu narzędzi ułatwiających współpracę i komunikowanie się wzajemne uczniów i nauczycieli oraz daje możliwość uczniom pracy i opracowywania zadań w formie elektronicznej. Korzystając z tej platformy uczniowie otrzymują dostęp do wielu nowoczesnych programów, pozwalających m.in. pisanie tekstów (WORD), wykonywanie obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym (EXCELL), tworzenie prezentacji multimedialnych (POWER POINT) i wiele innych. W zestawie będzie również dostępny nowy program o nazwie TEAMS, posłuży on do łączenia się grupy uczniów (jak w programie ZOOM), jak również do przekazywania informacji o zadaniach i treściach programowych, które będą realizowane na zajęciach. Odchodzi w ten sposób dotychczasowy problem z dostępem do tego rodzaju programów. Wszystkie swoje prace będą mogli gromadzić w “chmurze”.  Każdy uczeń otrzyma swój własny adres e-mail, który został utworzony dla niego w domenie szkolnej (ssp-o.edu.wrzesnia.pl). Aby uczniowie mogli z niego skorzystać, dostarczymy państwu loginy i hasła dostępowe do ich kont. Zostały one przygotowane indywidualnie dla każdego ucznia.

Bardzo prosimy wszystkich rodziców - kiedy już otrzymacie loginy i hasła do kont dziecidopilnujcie, aby zostały przez nich zapisane w ważnych notatnikach, Jeżeli dzieci piszą mało czytelnie to sami Państwo zapiszcie te dane, aby można było je skutecznie odczytać i wykorzystać do logowania. Chcielibyśmy w ten sposób wyeliminować albo chociaż ograniczyć problemy z niemożnością zalogowania się uczniów na swoje konta.

Niebawem prześlemy Państwu Wszelkie niezbędne informacje do logowania się uczniów.