• Zachowaj Trzeźwy Umysł

• 22.06.2023
        • 22.06.2023r. odbyło się podsumowanie szkolnego etapu konkursów w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Wyniki konkursu:

"Rosnę zdrowo" kat. kl. 0-3:

1 miejsce Agata Jadczak kl. 1a

2 miejsce Lena Szafraniak kl. 2b

3 miejsce Julia Zdunek kl. 2a

"Rosnę zdrowo" kat. kl. 4-8:

1 miejsce Michalina Koładziejczak kl. 4a

2 miejsce Aleksander Błaszczyk kl. 4a

3 miejsce Amelia Zdunek kl. 5b

Plakat profilaktyczny "Mój pomysł na zdrowie"

1 miejsce Maria Cieślewicz kl. 5b

Wszystkie prace zostały przekazane na gminny etap konkursów.

Dziękujemy wszystkim za udział, a nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje.

Koordynator kampanii- Anita Budzyńska

• NAUCZYCIELSKIE MUZEUM

• 18.06.2023
        • W miniony piątek 16.06.2023 r. z inicjatywy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Maksymiliana Wysockiego i Mikołaja Matuszewskiego powstała w szkole wystawa pod hasłem ,,Nauczycielskie muzeum". Cenne eksponaty na poczet ekspozycji przekazali nauczyciele oraz pan dyrektor. Celem tego przedsięwzięcia było dostarczenie wszystkim odrobiny radości w tym ,,gorącym " czasie tuż przed wakacjami. Obserwując twarze odwiedzających i oglądających kolekcję śmiało można powiedzieć, że cel został osiągnięty. Nad całością czuwała Renata Bagrowska - opiekun SU.

• DZIEŃ DZIECKA, SPORTU I PROFILAKTYKI

• 05.06.2023
        • 2.06 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka, Sportu i Profilaktyki. Swoją obecnością zaszczyciła nas absolwentka naszej szkoły, wielokrotna Mistrzyni Polski, Mistrzyni Europy i finalistka Mistrzostw Świata p. Marta Zimna. Opowiedziała uczniom o swoich osiągnięciach, treningach i swojej pasji do biegania. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, zrobienia pamiątkowych zdjęć i zdobycia autografu naszej Mistrzyni. Tego dnia spędziliśmy aktywny czas na grach zespołowych, zawodach, pokonywaniu toru przeszkód w alkogoglach oraz obejrzeliśmy seans filmowy w kinie Trójka we Wrześni.

• DZIEŃ GUZIKA

• 01.06.2023
        • W dniu dzisiejszym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy ,,Dzień Guzika". Ta inicjatywa przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Do konkursu przystąpiło 54 uczniów. Rekordzistka, a zarazem zwyciężczyni z oddziałów młodszych miała na sobie 710 guzików - uczennica z kl. I a, drugie miejsce zajął chłopiec z II b, który miał na sobie 550 szt. Trzecie miejsce zajął uczeń z klasy I a z liczbą 536 szt. guzików. Jeśli chodzi o klasy starsze to zwyciężyła uczennica z klasy IV a - 628 szt. , drugie miejsce zajął uczeń z IV b - 370 szt. Trzecie dziewczynka z IV a - 355 szt. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w sprawy szkoły, poświęcony czas i kreatywne wykorzystanie zwykłych niepozornych przedmiotów jakimi są guziki. Wszystkie kreacje były bardzo oryginalne i pomysłowe.

Ponadto dziś przedstawiciele SU przygotowali dla młodszych uczestników ,,Dzień zabaw podwórkowych". Uczniowie mieli możliwość poznać lub przypomnieć sobie zasady gry w klasy, gumę lub skakankę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane liny do przeciągania lub skakania. Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń i pozytywnych emocji.