• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 24.11.2019
        • 8 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Cała społeczność szkolna mogła tego dnia uczestniczyć w żywej lekcji historii przygotowanej przez uczniów klasy VIIIb oraz chór szkolny pod opieką p. Mariusza Staszaka oraz p. Szymona Szafraniaka.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• 15.11.2019
        •           Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 20 listopada 2019 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Otocznej o godz. 17.00  klasy 0-III, o godz. 18.00  klasy IV - VIII.

• I MIEJSCE W III MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU TABLICZKI MNOŻENIA

• 27.10.2019
        • 25 października 2019 r. drużyna z klasy IV pod opieką p. M. Kuśmierek zdobyła I miejsce w III Międzyszkolnym Turnieju Tabliczki Mnożenia organizowanym przez Szkołę Podstawową w Żydowie. Uczniowie: Maja Gąsiorek, Magda Kęsy, Stanisław Kowalczyk i Konrad Starzyński brali udział w 5 konkurencjach związanych ze znajomością tabliczki mnożenia. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• DZIEŃ KUNDELKA

• 25.10.2019
        • Samorząd szkolny z okazji "Dnia Kundelka", podjął działania mające na celu promowanie adopcji psów. Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka ścienna, która prezentuje zdjęcia psów, które można adoptować we wrzesińskim schronisku. Przy zdjęciach zwierzaków znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które mogą ułatwić adopcje. Uczennice rozdały również całej społeczności szkolnej ulotki zachęcające do adopcji psów. NIE KUPUJ ADOPTUJ !!!

Przy okazji przypominamy wszystkim, że pies to nie zabawka. To żywe stworzenie, które chce ciepła i miłości swojego właściciela. Decyzja o adopcji psa powinna być bardzo dobrze przemyślana.

• ELEKTRONICZNE PAPIEROSY- ZAGROŻENIA

• 17.10.2019
        • Materiał opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy
          z Ministerstwem Edukacji Narodowej

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW W STREFIE RODZICA / UCZNIA - KOMUNIKATY

• IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• 07.10.2019
        • 4 października 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji „IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Nasze szkolne, matematyczne przedsięwzięcie miało na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć matematyczne rachunki, mieli okazję nadrobić te zaległości. Od 30 września dzieci i młodzież w naszej szkole codziennie brali udział w tabliczkowej loterii, a podczas piątkowej akcji na każdej lekcji matematyki przystąpili do testu ze znajomości tabliczki mnożenia. Wszyscy, którzy podali poprawne odpowiedzi otrzymali legitymację Eksperta. W każdej klasie spośród ekspertów został wyłoniony Mistrz Tabliczki Mnożenia. Oto lista zwycięzców:

1. Martyna Kasprowicz - klasa III

2. Konrad Starzyński - kl. IV

3. Jakub Kucza - kl. Va

4. Michał Gąsiorek - kl. Vb

5. Zuzanna Raczak - kl. VIa

6. Martyna Waszak  - kl. VIb

7. Mikołaj Jatczak - kl. VIc

8. Maya Zielińska - kl.VIIa

9. Kacper Olek  - kl. VIIb

10. Amelia Mikołajczak - kl. VIIIa

11. Jan Kaczmarek - kl. VIIIb

Nagrodzono również uczniów, którzy wzięli udział w Matematycznym Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona liczba”. Uczestnik miał za zadanie wykonać plakat z ulubioną liczbą oraz ułożyć zadanie matematyczne, którego wynikiem była właśnie ta liczba.

Podsumowaniem naszej akcji było napisanie tabliczki mnożenia na boisku szkolnym.

Była to wyśmienita zabawa i matematyczne wyzwanie!

Szkolni organizatorzy: p. Monika Kuśmierek, p. Monika Antosik - Średzińska, p. Beata Maciejewska oraz p. Sylwia Dankowska.

• EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

• 07.10.2019
        • Zachęcam rodziców i nauczycieli do zapoznania się z materiałami dotyczącymi dysleksji - pedagog szkolny p. Anita Budzyńska

Wiecej informacji w strefie rodzica / ucznia - KOMUNIKATY