• KOMUNIKAT

    • 05.11.2020
    • Informujemy, że od poniedziałku  26 października do 8 listopada br. w klasach IV - VIII obowiązuje nauczanie zdalne na platformie Teams . W tym czasie uczniowie pracują według obowiązującego od września  planu lekcji.

    • COVID - 19 INFORMACJE I ZALECENIA

    • 05.11.2020
    • I.
     Jeżeli zachorowałeś na Covid 19 uzyskaj od lekarza rodzinnego zwolnienie lekarskie L-4, przebywaj w izolacji domowej, Twoi domownicy objęci są kwarantanną domową.

     Osobom objętym kwarantanną zostanie wydana decyzja administracyjna (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu).

     Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie.
     Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji).

     II.
     Jeśli jesteś rodzicem ucznia lub przedszkolaka który został objęty kwarantanną w związku z jego kontaktem z osobą zarażoną, również ty wraz z domownikami zostaniesz objęty kwarantanną na okres 10 dni liczonych od dnia następującego po dniu ostatniego kontaktu dziecka z chorym.

     Przygotuj dane domowników (imiona, nazwiska, nr pesel, nr telefonów) i czekaj na kontakt telefoniczny z pracownikiem inspekcji. W razie dużej ilości takich spraw - bądź cierpliwy.

     Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie.
     Zostanie wydana decyzja administracyjna o okresie kwarantanny (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu).

     Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji).
     ​​​​​​​
     Jeśli w okresie kwarantanny ktoś z domowników zaczyna mieć niepokojące objawy skontaktuj się z lekarzem prowadzącym w celu odbycia konsultacji. Lekarz zdecyduje o potrzebie wykonania testu.

    • 02.10.2020 r. TABLICZKOWY ZAWRÓT GŁOWY

    • 06.10.2020
    •            2 października 2020 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji „X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Nasze szkolne, matematyczne przedsięwzięcie miało na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Od 28 września uczniowie w naszej szkole codziennie brali udział w tabliczkowej loterii, a podczas piątkowej akcji na każdej lekcji matematyki przystąpili do testu ze znajomości tabliczki mnożenia. Wszyscy, którzy podali poprawne odpowiedzi otrzymali legitymację Eksperta. W każdej klasie spośród ekspertów został wyłoniony Mistrz Tabliczki Mnożenia. Zwycięzcami zostali: Nadia Wróbel (IV a), Mateusz Grądziel (IV b), Sebastian Olek (V), Mikołaj Matuszewski (VI a), Kinga Witkowska (VI b), Zuzanna Raczak (VII a), Martyna Waszak (VII b), Barbara Rawska (VII c), Marta Dudziak (VIII b). Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami również z dużym zaangażowaniem wzięli udział w tegorocznej akcji.

                       Nagrodzono również uczniów, którzy wzięli udział w Matematycznym Konkursie Plastycznym „Spełniaj marzenia z tabliczką mnożenia”. Nagrodzeni to:

     I miejsce - Marta Kasprowicz

     II miejsce - Maja Gąsiorek, Martyna Nowak

     III miejsce - Zuzanna Gałęzka, Aleksander Furmaniak

                   Podsumowaniem naszej akcji było napisanie kredą tabliczki mnożenia na boisku szkolnym. Była to wyśmienita zabawa i matematyczne wyzwanie!

      

     Szkolni organizatorzy: p. Monika Kuśmierek, p. Monika Antosik - Średzińska,  p. Zofia Dekowska , p. Małgorzata Szykowna.

      

    • Noc zawodowców

    • 02.10.2020
    • Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego

     Noc Zawodowców to inicjatywa, która od 3 lat gości w Wielkopolsce i z entuzjazmem wpisała się w przestrzeń wielkopolskiego środowiska szkół kształcących w zawodach i pracodawców, będąc jednym z najważniejszych wydarzeń Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – jednostki organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

     Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru.

     Tegoroczna Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów” to wydarzenie on-line, które angażuje młodzież ostatnich klas szkół podstawowych, ich rodziców, pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach oraz wszystkich, których interesuje tematyka związana z edukacją i rynkiem pracy.

     Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.*

     Startujemy on-line w piątek 2. października 2020 roku o godzinie 17:00. Szczegóły i program wydarzenia na stronie: www.noczawodowcow.pl

     Zapraszamy!

     __________________________________________

     < http://www.cwrkdiz.poznan.pl/> www.cwrkdiz.poznan.pl

     < http://www.noczawodowcow.pl/> www.noczawodowcow.pl

     < http://www.celujwzawody.pl/> www.celujwzawody.pl

     < https://www.celujwzawody.pl/>

    • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    • 28.09.2020
    • Nasza szkoła uczestniczy w bieżącym roku szkolnym w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć te matematyczne działania, mają okazję nadrobić zaległości.

     Program:

     28.09.-01.10.2020. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu i w szkole.

     02.10.2020. Egzaminy z tabliczki mnożenia.

     Zachęcamy również uczniów klas IV - VIII do udziału w konkursie plastycznym mającym na celu wykonanie plakatu promującego tabliczkę mnożenia (szczegóły konkursu: STREFA UCZNIA/SZKOLNE KONKURSY).

    • KOMUNIKAT

    • 02.09.2020
    • Informujemy, że na parkingu szkolnym znajduje się oznaczone kopertą miejsce postojowe tzw. przystanek autobusowy, wyznaczony dla autobusów szkolnych dowożących uczniów. Rodziców obowiązuje zakaz parkowania w wyżej wymienionym, odpowiednio oznaczonym miejscu. Prosimy o przestrzeganie powyższych zasad, ze względu na bezpieczeństwo.