• 03.05.2023
        • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 28.04.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole ,,Dzień bez plecaka". Uczniowie (i nie tylko) zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole taczki, wiaderka, sklepowe wózki, chlebaki, kosze na zakupy, poszewki na poduszki, pojemniki na ciasto, drapaki dla kota, skrzynki na narzędzia, wózki, opony, auta, skrzynie i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia. Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można wziąć plecaka.

• IGOR SADOWSKI BEZKONKURENCYJNY W BIEGU NA 1000M!!!

• 28.04.2023
        • Igor Sadowski Mistrzem Powiatu w biegu na 1000m !!! 27 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Kaliskiej we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Podczas zawodów oraz w swoim biegu bezkonkurencyjny okazał sie Igor Sadowski, który z czasem 3.15 min pokonał swoich rywali. Mimo iż w biegu startowało tylko 8 zawodników Igor pokazał swoją moc i pozostawił przeciwników daleko z tyłu (nad drugim zawodnikiem miał kilkadziesiąt metrów przewagi). Ogromny sukces odniósł również Nikodem Małyszka, który zdobył srebrny medal w biegu na 100m. Nikodem z czasem 12,36 sek był tylko o 0,14 sek gorszy od Kacpra Musielewskiego z Chwalibogowa. W zawodach wystąpił również Sebastian Olek. Ogromne gratulacje dla naszych mistrzów powiatu i duże słowa uznania.

• TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

• 26 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym w Nekli odbły się "Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym" w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji stanęło w sumie 8 szkół, które próbowały swoich siły w trzech konkurencjach: skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 60 m. SSP w Otocznej do wspólnej rywalizacji wystawiła reprezentację chłopców. Po przeliczeniu punktów ostatecznie nasza szkoła w składzie: Cezary Kozłowski, Oskar Olek, Antoni Powałowski, Olaf Przybylski, Brunon Rzepka zajęła IV miejsce. Wszyscy nasi uczestnicy spisali się na medal. Mamy nadzieję, że wyniki osiągnięte podczas zawodów zaprocentują w przyszłości i w kolejnym roku szkolnym znajdziemy się na podium. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy kolejnych dobrych startów w przyszłorocznych zawodach.

• DZIEŃ ZIEMI

• 24.04.2023
        • Dzień Ziemi ( 22.04.) to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. W tym roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie z klas IV - VIII mieli za zadanie zorganizować ,,coś pozytywnego" dla naszej planety. Oto krótka fotorelacja z tej działalności:)

• DZIEŃ PATRONA

• W miniony piatek tj. 21.04.2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uczniowie klasy VIII b pod kierunkiem p. Mariusza Staszaka podczas podniosłej i wzruszającej akademii przybliżyli społeczności szkolnej postać oraz zasługi gen. Tadeusza Kutrzeby. Oprawę muzyczna przygotował pan Szymon Szafraniak oraz uczniowie ze szkolnego chórku. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty oraz zapalili symboliczny znicz pod tablicą pamiątkową.

• DZIEŃ AUTYZMU

• 13.04.2023
        • 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem.

• SZKOLNY WIELKANOCNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI

• 04.04.2023
        • 29 marca odbyła się kolejna akcja sportowa organizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. 55 uczniów naszej szkoły wzięło udział w "Szkolnym Wielkanocnym Turnieju Koszykówki". Dla wielu najmłodszych uczestników, którym nie brakowało zaangażowania i ducha sportowej rywalizacji, była to dopiero pierwsza tego typu impreza koszykarska w życiu. Mimo to rozgrywane mecze pomiędzy zespołami, zwłaszcza tymi starszymi, stały na bardzo wysokim poziomie a większość pojedynków rozstrzygała się w ostatnich sekundach. Po wielu emocjach, hektolitrach wylanego potu, licznych koszach i zbiórkach pierwsze miejsce w kategorii starszej zajął zespół w składzie: Jakub Kantek, Kamil Iglewski, Nikodem Małyszka, Kinga Witkowska oraz Maja Idziak. Szczegóły w zakładce UCZEŃ - SPORT.

• SPORTOWY SUKCES W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

• 30.03.2023
        • SSP w Otocznej może pochwalić się kolejnym sukcesem sportowym! Podczas Mistrzostw Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 28 marca we Wrześni, uczniowie naszej szkoły zdobyli dwa złote medale. Najlepsi w swoich biegach okazali się Tomasz Woźniak oraz Igor Sadowski. Po zsumowaniu wszystkich punktów i ogłoszeniu wyników końcowych okazało się, że w kategorii chłopców starszych jako szkoła zajęliśmy pierwsze miejsce (754 pkt) i pokonaliśmy pozostałe szkoły z terenu powiatu wrzesińskiego. Jako drużyna punkty dla szkoły zdobyli: 1. Igor Sadowski (200 pkt), 4. Sebastian Olek (190 pkt), 7. Nikodem Małyszka (187 pkt), 17. Maksymilian Wysocki (177 pkt). Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzmy powodzenia podczas finału wojewódzkiego w Żerkowie ! Szczegóły w zakłade UCZEŃ - SPORT.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• 26.03.2023
        • 21 marca 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu miał miejsce finał szkolnego konkursu ,,Mam Talent". W kategorii klas 0-III wygrał duet Lena Szafraniak i Alicja Badowska z kl. II b, z kolei w grupie klas IV-VIII zwyciężył Maksymilian Wysocki z klasy VIII b. Ponadto w tym dniu uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie w przygotowanych skeczach, które stanowiły udział w konkursie ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski. W tym przedsięwzięciu pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z klasy VII a. Tego dnia rozstrzygnięto także konkurs zorganizowany przez nauczycieli ze szkolnej świetlicy na ,,Marzannę". W tych zmaganiach wygrały Maja Pieszak i Michalina Kołodziejczak z klasy IV a. Atrakcyjne nagrody w konkursach ufundowała Rada Rodziców, a także lokalni przedsiębiorcy: zarząd restauracji ,,Sethi", zarząd hotelu ,,Kosmowski", a także zarząd kina ,,Trójka". Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesów.​​​​​​