•  

     

     

    Światowy Dzień Zdrowia 2021

     


    Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia przypada na 7 kwietnia (środa) - Ratujmy życie ! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof ! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne !

     

    Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2 .Obecna sytuacja epidemiologiczna, podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia a przede wszystkim podkreślenie roli personelu medycznego w czasie pandemii (hasło 2020r. ,,Docenienie roli pielęgniarek, położnych”, hasło 2019 ,,Zdrowie dla wszystkich”, a jego tematem przewodnim było „Powszechna opieka medyczna”, hasło: 2018 ,,Zdrowie dla wszystkich”, a jego tematem przewodnim było „Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego”.

    W obecnej sytuacji słowa Arthura Schopenhaura ,,Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym” nabierają szczególnego znaczenia. W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

    Obecna sytuacja epidemiczna oraz związane z tym zmiany w funkcjonowaniu społecznym mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie, wywołując niepokój oraz lęk. W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i niezwykle ważne zdrowie psychiczne. Więcej informacji na stronie internetowej www.gov.pl - 10 rad dla wszystkich jak chronić zdrowie psychiczne podczas epidemii, zasady dotyczą-ce Zdrowego Żywienia i Stylu Życia znajdują się na stronie internetowej: izz.waw.pl.

     

     

    10 rad dla wszystkich jak chronić zdrowie psychiczne podczas epidemii

    Sprawdź jak dbać o swoje samopoczucie oraz gdzie szukać pomocy w razie pogorszenia stanu zdrowia psychicznego

    1. Nie pozwól, by nadmiar informacji pogorszył Twój nastrój.
    2. Dbaj o podtrzymywanie kontaktów społecznych w bezpieczny sposób.
    3. Codziennie przez co najmniej 30 min uprawiaj bezpieczną dla Ciebie i innych aktywność fizyczną.
    4. Dbaj o swoje zdrowie fizyczne – odżywiaj się prawidłowo, zadbaj o odpowiednio długi sen.
    5. Jeśli przebywasz w domu, zaplanuj jak spędzić czas izolacji.
    6. Postaraj się utrzymać stały plan dnia.
    7. Dbaj o bezpieczeństwo w sytuacji kiedy musisz wyjść z domu.
    8. Unikaj radzenia sobie ze stresem za pomocą alkoholu i innych używek.
    9. Zastanów się, czy komuś z Twoich bliskich lub sąsiadów nie jest potrzebna pomoc.
    10. Chorzy i te osoby, które czekają na wyniki badań, czy odbywają kwarantannę wymagają szczególnej troski i opieki.


     

   • Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wrześni

   • Poniżej znajduje się ulotka Poradni psychologiczno-Pedagogicznej we Wrześni. Zachęcam do zapoznania się z ofertą.

    ulotka.pdf

     • NAGRODY BURMISTRZA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

     • W środę 20 czerwca w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 we Wrześni odbyła się uroczystość wręczenia przez burmistrza p.Tomasza Kałużnego dyplomów i nagród za najlepsze wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2017/18. Wielu uczniów naszej szkoły osiągnęło średnią wyższą niż 5.16, a troje z nich znalazło się w ścisłej czołówce najlepszych! Są to Natalia Urbanowicz- 6.0 (najlepsza średnia w gminie), Barbara Rawska 5.92 oraz Zuzanna Raczak 5.91. Wszystkim prymusom serdecznie gratulujemy!

     • PROJEKTY EDUKACYJNE

     • W ostatni wtorek roku szkolnego uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali efekty swojej pracy nad projektami edukacyjnymi. W tym roku gimnazjaliści wykonali prezentacje z chemii, języka niemieckiego, wychowania fizycznego, biologii oraz informatyki.

      Projekt edukacyjny jest realizowany przez zespół uczniów pod opieką nauczyciela
      i obejmuje następujące działania:

      1) wybranie tematu projektu edukacyjnego,

      2) określenie celów projektu edukacyjnego i zaplanowanie etapów jego

      realizacji,

      3) wykonanie zaplanowanych działań,

      4) publiczne przedstawienie rezultatów projektu edukacyjnego.

     • ZOO SAFARI BORYSEW

     • W słoneczny, piękny sobotni dzień uczniowie klas 3a i 3c wraz z rodzicami wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego Safari w Borysewie .Cała grupa odbyła przejażdżkę kolejka, która umożliwiła obserwację dzikich zwierząt,Dzieci brały również udział w zajęciach edukacyjnych, mogły poskakać sobie do woli w figlarni, udać się do kina 7D, oraz pojeździć na kucyku. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

     • Kolejny pobyt w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie

     • W maju uczniowie naszej szkoły zbierali dary dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Gimnazjaliści przekazali na ręce sióstr paczki, a następnie wzięli udział w zajęciach sportowych oraz pomogli w przygotowaniach do niedzielnego Zjazdu Rodzin. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję charytatywną.

     • Spotkanie autorskie z pisarką p.Barbarą Kosmowską

     • Uczniowie klas szóstych i siódmej mieli okazję spotkać się z niecodziennym gościem. Na zaproszenie Biblioteki Publicznej naszą szkołę odwiedziła p.Barbara Kosmowska, autorka takich powieści dla młodzieży jak "Buba" czy "Pozłacana rybka".

     • SUPERMATURZYSTA Z JĘZYKA POLSKIEGO

     • Za nami kolejny finał powiatowego projektu "Supermaturzysta z języka polskiego dla  uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej 2018". Młodzież z klasy II gimnazjum pod opieką p.Agnieszki Koczorowskiej przygotowywała się do sprawdzianu z zakresu teorii literatury i 05.06.2018 zweryfikowała swoją wiedzę,pisząc test.

     • Zajęcia otwarte w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie

     • Kilkoro uczniów klasy III gimnazjum wzięło udział w zajęciach otwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie na kierunkach: architektura krajobrazu, technologia żywności oraz mechanizacja rolnictwa. Aktywny udział w zajęciach, poznanie kierunków miały na celu pomóc im w dokonaniu ważnego wyboru dalszego kształcenia.

     • Z wizytą w pięknym Wrocławiu!

     • W ostatni piątek maja uczniowie klas VIa, VIb oraz VII odwiedzili stolicę Dolnego Śląska- piękny Wrocław. Pobyt w ZOO, Afrykarium, Ogrodzie Japońskim oraz zwiedzanie miasta, podziwianie grającej fontanny, a także najwyższego budynku w Polsce (Sky Tower) dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

     • "Wioska piratów"

     •             We wtorek 15.05.2018 grupa Oa i Ob wraz z opiekunami odwiedziła "Wioskę piratów" w Kościanie. Atrakcji było bez liku. Najpierw dzieci korzystały z ogromnego placu zabaw. Następnie przeżyły piracką przygodę. Odczytując wskazówki ukryte w skrzyniach, przepływały tratwą z miejsca na miejsce, odnajdując kolejne podpowiedzi. Droga wiodła pod zwodzonym mostem, przez jaskinię dinozaurów, były także na egipskiej plaży oraz w wiosce smerfów, przeszły również pasowanie na pirata. Na zakończenie przygody dzielni piraci zjedli obiad oraz pyszne lody.