AKTUALNOŚCI

        • WYCIECZKA DO PAWŁOWA

        • 24.05.2026
        • Dnia 23.05.2026r. uczniowie ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne Mini Zoo w Pawłowie. Dzięki uprzejmości p.Krzysztofa Nowickiego właściciela gospodarstwa uczniowie mieli możliwość bliskiego obcowania z przyrodą. Dużą atrakcją okazała się zagroda pełna zwierząt,    o których uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji. W gospodarstwie Małe Zoo zamieszkuje wiele zwierząt ozdobnych i przydomowych. Nie brakuje również kucy, strusi, pawii, reniferów, lam i osła. Po zwiedzaniu można było odpocząć i zjeść upieczoną przez siebie kiełbaskę z ogniska.Czas spędzony w towarzystwie udomowionych zwierząt nie był czasem straconym, gdyż dostarczył wiele wrażeń i niezapomnianych chwil. Jaka wycieczka taki finał - nie mogło zabraknąć klasyka z żółtymi łukami Mc.Donalda.

        • Konkurs "Nasza Wspólna Historia - strajk Dzieci Wrzesińskch"

        • 22.05.2026
        • Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie "Nasza Wspólna Historia - strajk Dzieci Wrzesińskich". Częścią tego projektu był ogólnoszkolny konkurs. Żyjemy w niezwykłej okolicy - okolicy, która pamięta wydarzenia historyczne. Są to wydarzenia, których bohaterami są dzieci - młodzi buntownicy, nie uzbrojeni, nie przygotowani do walki z zaborcą żołnierze - ale zwykli nastolatkowie, którzy codziennie otwierali zeszyty i podręczniki podczas lekcji. Wszystko to trwało do momentu, gdy germanizacja osiągnęła punkt krytyczny i  zażądano od nich nauki religii i odmawiania pacierza w języku niemieckim. Odważyli się wtedy na bunt, pokazując niezwykłą odwagę i hart ducha. Nasi wychowankowie: Marta Tomaszewska, Lena Przybysz, Marcelina Gierałka, Szymon Fibich, Filip Grzegorek i Bartosz Stanisławski doskonale upamiętnili to wydarzenie, jednocześnie reprezentując szkołę w Otocznej w róznych dyscyplinach. Na naszych uczniów czekały zadania związane z tematyką strajku, takie jak: test wiedzy, układanie puzzli, odtwarzanie miniatury pomnika Dzieci Wrzesińskich z gliny, czy sztafeta - dyscyplina typowo sportowa, która pozwoliła odetchnąć naszym zdolnym dzieciakom od wysiłku umysłowego i pozwoliła rozładować "akumulatory". Zaangażowanie i praca naszych uczniów daly wspaniały rezultat, zajęliśmy piąte miejsce i chociaż to nie podium, jesteśmy z siebie dumni - a szczególnie koordynatorka naszej grupy - pani Barbara Wojciechowska. Daliśmy wspaniałe śwadectwo historii.

        • Egzamin

        • 09.05.2026
        • Życzymy naszym Ósmoklasistom powodzenia na egzaminie! Jesteśmy z Was dumne!