• Podziekowanie

• 21.10.2021
        • „Ludzkość dzieli się na tych, którzy wiedzą, ale nie mówią i na tych, którzy mówią, ale nie wiedzą.”

Czesław Miłosz

Chciałbym z całego serca podziękować za wszystkie słowa wsparcia i otuchy, których doświadczyłem w ostatnim czasie.

Zaznaczam, iż nie były to łatwe chwile dla mnie, ani moich bliskich. Anonimowy atak, który został przypuszczony na moją osobę, głęboko mnie zranił, a słowa wymierzone we mnie, jako dyrektora, a przede wszystkim człowieka, ogromnie zabolały.

Zabolały nie tylko mnie, ale również moich współpracowników, jak i całą społeczność szkolną.

Donos, który miał na celu zdyskredytowanie mnie, jako człowieka, który z nieskrywaną pasją prowadzi SSP w Otocznej i podcięcie mi skrzydeł, paradoksalnie obrócił się przeciwko oprawcom. Ludziom „małym” w ich postepowaniu i rozumieniu wartości. Osobom, którym tak naprawdę należałoby współczuć. Współczuć braku odwagi i empatii. Również braku godności, skoro nie mieli tyle uczciwości w sercu, by spojrzeć mi w oczy, tylko postanowili anonimowo podszyć się pod „zatroskanych rodziców”. Z ludzkiego punktu widzenia jest to przykre.

Dziękuję Wam wszystkim za tak ogromne wsparcie w tym trudnym dla mnie momencie.

Dziękuję mojemu cudownemu gronu pedagogicznemu za siłę i jedność.

Dziękuję wspaniałej radzie rodziców za inicjatywy i walkę w obronie mojej godności
          i człowieczeństwa.

Dziękuję moim kochanym uczniom, za wyrazy wsparcia i oburzenia jednocześnie z powodu zaistniałej sytuacji.

Dziękuję za setki pozytywnych komentarzy pod moim adresem.

Dziękuję wszystkim Państwu i każdemu z osobna.

Dzięki Wam odzyskałem wiarę w ludzi i w to, że moje działania mają sens. Że sens ma również moja walka z fizyczną słabością.

Sprawiacie, że każdego dnia z jeszcze większym entuzjazmem pragnę robić to, co już i tak kocham od tylu lat …. być częścią szkoły.

Dziękuję, że Jesteście

Dariusz Szykowny