• 02.10.2020 r. TABLICZKOWY ZAWRÓT GŁOWY

•            2 października 2020 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji „X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Nasze szkolne, matematyczne przedsięwzięcie miało na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Od 28 września uczniowie w naszej szkole codziennie brali udział w tabliczkowej loterii, a podczas piątkowej akcji na każdej lekcji matematyki przystąpili do testu ze znajomości tabliczki mnożenia. Wszyscy, którzy podali poprawne odpowiedzi otrzymali legitymację Eksperta. W każdej klasie spośród ekspertów został wyłoniony Mistrz Tabliczki Mnożenia. Zwycięzcami zostali: Nadia Wróbel (IV a), Mateusz Grądziel (IV b), Sebastian Olek (V), Mikołaj Matuszewski (VI a), Kinga Witkowska (VI b), Zuzanna Raczak (VII a), Martyna Waszak (VII b), Barbara Rawska (VII c), Marta Dudziak (VIII b). Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami również z dużym zaangażowaniem wzięli udział w tegorocznej akcji.

Nagrodzono również uczniów, którzy wzięli udział w Matematycznym Konkursie Plastycznym „Spełniaj marzenia z tabliczką mnożenia”. Nagrodzeni to:

I miejsce - Marta Kasprowicz

II miejsce - Maja Gąsiorek, Martyna Nowak

III miejsce - Zuzanna Gałęzka, Aleksander Furmaniak

Podsumowaniem naszej akcji było napisanie kredą tabliczki mnożenia na boisku szkolnym. Była to wyśmienita zabawa i matematyczne wyzwanie!

Szkolni organizatorzy: p. Monika Kuśmierek, p. Monika Antosik - Średzińska,  p. Zofia Dekowska , p. Małgorzata Szykowna.

• Noc zawodowców

• Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Noc Zawodowców to inicjatywa, która od 3 lat gości w Wielkopolsce i z entuzjazmem wpisała się w przestrzeń wielkopolskiego środowiska szkół kształcących w zawodach i pracodawców, będąc jednym z najważniejszych wydarzeń Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – jednostki organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru.

Tegoroczna Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów” to wydarzenie on-line, które angażuje młodzież ostatnich klas szkół podstawowych, ich rodziców, pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach oraz wszystkich, których interesuje tematyka związana z edukacją i rynkiem pracy.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.*

Startujemy on-line w piątek 2. października 2020 roku o godzinie 17:00. Szczegóły i program wydarzenia na stronie: www.noczawodowcow.pl

Zapraszamy!

__________________________________________