• W KRAINIE TRÓJKĄTÓW

3 kwietnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs matematyczny dla klas piątych pt. „W krainie trójkątów”, który miał na celu utrwalenie wiedzy dotyczącej budowy i własności trójkątów oraz  rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej uczniów. Spośród 60-ciu uczestników konkursu jury nagrodziło następujących autorów:

I miejsce: Filip Jabłoński oraz Maciej Statuch

II miejsce: Zofia Solecka

III miejsce: Eryk Samulczyk

Wyróżnienie: Martyna Waszak, Amelia Marczak

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekun konkursu: Monika Kuśmierek

• Warsztaty " Pszczoły - nasi mali przyjaciele"

•  Wychowankowie naszej szkoły wzięli dziś udział w warsztatach „Pszczoły – nasi mali przyjaciele” zorganizowanych przez Agencję Szkolno – Przedszkolną „Happy Kids”. Aktywny udział w warsztatach wzbogacił wiedzę dzieci na temat życia pszczół i ich ogromnego znaczenia w przyrodzie. Najmłodsi zdobyli wiele nowych informacji o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy oraz o tym, jak powstaje miód, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Zaproszeni goście przybyli do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywieźli w specjalnym ulu. Dzieci miały okazję poobserwować z bliska rój pszczół i próbowały znaleźć królową. Mogły także obejrzeć strój pszczelarza i przyrządy, których używa on w swojej codziennej pracy. W ostatniej części spotkania dzieci pozowały do zdjęć w stroju pszczelarza oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.