• NAGRODY BURMISTRZA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

• W środę 20 czerwca w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 we Wrześni odbyła się uroczystość wręczenia przez burmistrza p.Tomasza Kałużnego dyplomów i nagród za najlepsze wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2017/18. Wielu uczniów naszej szkoły osiągnęło średnią wyższą niż 5.16, a troje z nich znalazło się w ścisłej czołówce najlepszych! Są to Natalia Urbanowicz- 6.0 (najlepsza średnia w gminie), Barbara Rawska 5.92 oraz Zuzanna Raczak 5.91. Wszystkim prymusom serdecznie gratulujemy!

• PROJEKTY EDUKACYJNE

• W ostatni wtorek roku szkolnego uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali efekty swojej pracy nad projektami edukacyjnymi. W tym roku gimnazjaliści wykonali prezentacje z chemii, języka niemieckiego, wychowania fizycznego, biologii oraz informatyki.

Projekt edukacyjny jest realizowany przez zespół uczniów pod opieką nauczyciela
            i obejmuje następujące działania:

1) wybranie tematu projektu edukacyjnego,

2) określenie celów projektu edukacyjnego i zaplanowanie etapów jego

realizacji,

3) wykonanie zaplanowanych działań,

4) publiczne przedstawienie rezultatów projektu edukacyjnego.

• ZOO SAFARI BORYSEW

• W słoneczny, piękny sobotni dzień uczniowie klas 3a i 3c wraz z rodzicami wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego Safari w Borysewie .Cała grupa odbyła przejażdżkę kolejka, która umożliwiła obserwację dzikich zwierząt,Dzieci brały również udział w zajęciach edukacyjnych, mogły poskakać sobie do woli w figlarni, udać się do kina 7D, oraz pojeździć na kucyku. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

• Kolejny pobyt w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie

• W maju uczniowie naszej szkoły zbierali dary dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Gimnazjaliści przekazali na ręce sióstr paczki, a następnie wzięli udział w zajęciach sportowych oraz pomogli w przygotowaniach do niedzielnego Zjazdu Rodzin. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję charytatywną.

• Spotkanie autorskie z pisarką p.Barbarą Kosmowską

• Uczniowie klas szóstych i siódmej mieli okazję spotkać się z niecodziennym gościem. Na zaproszenie Biblioteki Publicznej naszą szkołę odwiedziła p.Barbara Kosmowska, autorka takich powieści dla młodzieży jak "Buba" czy "Pozłacana rybka".

• SUPERMATURZYSTA Z JĘZYKA POLSKIEGO

• Za nami kolejny finał powiatowego projektu "Supermaturzysta z języka polskiego dla  uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej 2018". Młodzież z klasy II gimnazjum pod opieką p.Agnieszki Koczorowskiej przygotowywała się do sprawdzianu z zakresu teorii literatury i 05.06.2018 zweryfikowała swoją wiedzę,pisząc test.