• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

• 03.11.2023
        • 13 października cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci pięknymi wierszami  wyraziły swoje  podziękowanie za serce, uśmiech… i przeprosiły za psoty, figle… Pani wicedyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud  wkładany w wychowanie i kształcenie dzieci życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów. W ten dzień odbyła się również uroczystość pasowania na ucznia.  Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie z pamięci pierwszoklasistów.

• ŚWIAT FANTASY - HOBBIT

• 03.11.2023
        • 11 października 2023 roku uczniowie klas IV i V mieli przyjemność spotkania się ze światem teatru i sztuki. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Świat fantasy" zrealizowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Sztuka inspirowana powieścią pt. "Hobbit" wprowadziła widzów w świat śródziemia, mitycznych stworzeń i prawdziwej przygody.

• WYCIECZKA DO KRAKOWA - PROGRAM "POZNAJ POLSKĘ"

• 07.10.2023
        • W dniach 04-06 października 2023 roku odbyła się wycieczka do Krakowa współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”, w której wzięli udział uczniowie klas VIIIa, VIa, VIb oraz VIIb. Program wycieczki obejmował m.in. zwiedzanie Krakowa, wejście na Kopiec Kościuszki, Ogród Doświadczeń, Zamek Królewski na Wawelu, Państwowe Zbiory Sztuki, Smoczą Jamę, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Wycieczka pozwoliła uczniom znacznie poszerzyć swoją wiedzę, poznać ciekawe miejsca i zabytki naszego kraju oraz była wspaniałą przygodą, którą zapamiętają na całe życie.

• Międzyszkolny Turniej Profilaktyczny

• 02.10.2023
        • 29.09.2023r. w SSP W Kaczanowie odbył się Międzyszkolny Turniej Profilaktyczny "Zachowaj Trzeźwy Umysł", w którym rywalizowało 11 drużyn z szkół gminy Września.

SSP w Otocznej reprezentowali uczniowie kl. Vb - Marta Tomaszewska, Cezary Kozłowski oraz Oskar Olek pod opieką p. Anity Budzyńskiej.

Młodzież brała udział w konkurencjach sportowych oraz rozwiązywała testy wiedzy z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki (pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zdrowe nawyki żywieniowe, życie bez nałogów).

Uczniowie naszej szkoły po wszystkich konkurencjach uplasowali się w czołówce i zakończyli turniej zajmując III miejsce.

Turniej był okazją do zawarcia nowych znajomości, integracji z innymi uczestnikami, promowania zdrowia wśród dzieci i młodzieży oraz dobrej zabawy.

• PYRCZOK 2023

• 01.10.2023
        • Przedstawiciele Rady Rodziców przy współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowali w miniony piątek imprezę integrującą całą społeczność uczniowską ,,PYRCZOK 2023". Przedstawiciele klas IVa, Va, Vb, VIa, VIb, i VIIIa brali udział  w 3 konkurencjach: rzut kaloszem, skoki w worku i obieranie ziemniaka. Najdalszy rzut należał do Filipa Grabarka z klasy VIa, trasę w worku najszybciej pokonał Sebastian Olek z VIIIa, z kolei mistrzem w obieraniu kartofla został Igor Sadowski z VIIIa. Ponadto uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie wypisać jak najwięcej potraw, których głównym składnikiem jest ziemniak. W tym zmaganiu zwyciężyli uczniowie z klasy VIa. Dla wszystkich świętujących Rada Rodziców przygotowała smaczny poczęstunek - pyry z gzikiem. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

• PROGRAM "POZNAJ POLSKĘ" - WARSZAWA

• 27.09.2023
        • W dniach 21/22.09.2023 uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej w ramach programu rządowego "Poznaj Polskę" . Program wycieczki obejmował zwiedzanie między innymi Zamku królewskiego, cmentarza na Powązkach, Centrum Nauki Kopernik, starówka. Wyjazd pozwolił urozmaicić zajęcia lekcyjne, a także dostarczył niezapomnianych wrażeń.

• POLACY RATUJĄCY ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ

• 22.09.2023
        • W związku z obchodami w dniu 10 września 2023 roku w Markowej beatyfikacji rodziny Ulmów, uczniowie klas IV – VIII pod kierunkiem nauczycieli realizowali projekt edukacyjny "Upowszechnianie wiedzy o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej." W miesiącu wrześniu na lekcjach historii, religii oraz na godzinach wychowawczych nauczycie przeprowadzili zajęcia wykorzystując materiały Teki Edukacyjne IPN (scenariusze i karty) - Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej. W dniach 13 -14 września w oparciu o karty IPN oraz materiały internetowe o rodzinie Ulmów, przygotowana została wystawa, z którą mogli zapoznać się uczniowie szkoły oraz ich rodzice podczas zebrania szkolnego.

• WYCIECZKA DO TORUNIA W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ"

• 22.09.2023
        • 19 września uczniowie klas 2a, 3a i 3b wzięli udział w wycieczce do Torunia w ramach programu " Poznaj Polskę" dofinansowaną przez MEiN. Wspaniale bawiliśmy się w Młynie Wiedzy, gdzie zabawa łączy się z nauką, poznaliśmy tajniki wypiekania tradycyjnych toruńskich pierników, a także zwiedziliśmy przepiękne stare miasto. To był wspaniały dzień pełen atrakcji, zabawy i nauki.