• SZKOLNE WALENTYNKI

• 19.02.2023
        • Dnia 14 lutego 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy po raz pierwszy z inicjatywy uczennicy z klasy VII a Mai Gąsiorek konkurs ,,Master Chef 2023 r." o tematyce walentynkowej! Chętni uczniowie przynieśli przygotowane przez siebie słodkości z motywem serca. Prac konkursowych było wiele i każda z nich była wyjątkowa oraz przepyszna. Werdykt był niezwykle trudny. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Pacocha ( kl. VI b), drugie Maja Pieszak (kl. IV a), trzecie Michalina Kołodziejczak (kl. IV a).

Ponadto w tym dniu Samorząd Uczniowski przygotował Quiz Walentynkowy. Każda klasa IV - VIII miała za zadanie wytypować swojego reprezentanta, który zmagał się z rozwiązaniem testu ,,Kto z kim?". Jak się okazało pojedynek był trudny, ale w tym przypadku zwycięzca mógł być tylko jeden i został  nim Bartosz Janas ( kl. VIII a). Oprócz tego jak co roku działała Poczta Walentynkowa. Wszystkim zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy, a uczestnikom bardzo dziękujemy za udział. Zwieńczeniem świętowania Szkolnych Walentynek była dyskoteka.

• WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W SSP OTOCZNA

• 29.01.2023
        • W miniony piątek tj. 27 stycznia 2023 r. odbyła się w naszej szkole licytacja w ramach akcji charytatywnej 31 finału WOŚP. To, co się działo w sali gimnastycznej trudno opisać słowami. Licytacja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Świadczyć o tym może kwota, którą udało nam się zebrać. Z uzyskanych informacji ze sztabu, który mieści się we wrzesińskim WOK - u wiemy, że jest to suma 8 508, 74 oraz 5 €. Wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu składamy serdeczne podziękowania. Taki odzew pokazał, że warto organizować tego typu akcje, które spotykają się z aprobatą społeczności. Możemy czuć się dumni i z całą pewnością na tym nie poprzestaniemy.

• SZKOLNE ŚWIĘTO PIŁKI RĘCZNEJ

• 25.01.2023
        • 25 stycznia odbyło się w naszej szkole „Szkolne Święto Piłki Ręcznej”. Do rozgrywanego pod egidą Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej 2023 turnieju zgłosiło się 9 zespołów. W trakcie turnieju byliśmy świadkami ciekawych i pełnych zwrotów akcji spotkań. Dodatkowo zgromadzona publiczność aktywnie dopingowała swoich zawodników. W kategorii dziewcząt I miejsce zdobył zespół w składzie: Karolina Pietrzak, Franciszka Kowalczyk, Aleksandra Egiert, Agata Olichwer i Barbara Olejniczak. W kategorii chłopców zwyciężyła drużyna w składzie: Kacper Jastrzębski, Filip Grabarek, Patryk Olek, Filip Kopczyński i Nikolas Lewandowski. Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju odebrali: Aleksandra Egiert oraz Kacper Jastrzębski. Szczegóły w zakładce uczeń / sport.

• DZIEŃ HOBBY

• 23.01.2023
        • ,,Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma..." - w ubiegły piatek tj. 20 stycznia 2023 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole ,,Dzień hobby". W tym dniu uczniowie mogli zaprezentować swoje zainteresowania, pokazać innym, co lubią robić w wolnym czasie. Akcja ta miała zachęcić wszystkich do znalezienia pasji oraz poszerzenia zainteresowań.

• KONKURS ,,ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SALI"

• 15.01.2023
        • W grudniu 2022 r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Renatą Bagrowską ogłosił konkurs dla klas IV-VIII pod hasłem: ,,Świąteczny wystrój sali". Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania, aczkolwiek klasa VII a w tym konkursie udowodniła, że przy wspólnym wysiłku, zaangażowaniu i dobrej woli można z sali lekcyjnej stworzyć naprawdę przytulne miejsce. Gratulujemy uczniom, rodzicom oraz wychowawczyni p. Monice Kuśmierek.

• NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DLA KLAS VI-VIII

• 12.01.2023
        • 11 stycznia odbył sie w naszej szkole "Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej" dla klas VI - VIII. W turnieju zagrało 6 drużyn czyli 30 zawodników. Mimo, że turniej miał charakter zabawowy i rekreacyjny to nie brakowało efektownych akcji i twardej gry. Ostatecznie najlepszą drużyną okazał się zespół złożony z uczniów klasy 8b "FC Bieczno", który w finale pokonał uczniów klasy 7a zespół "Liverpoolu" 7:3. Na najniższym stopniu podium zameldowała się "Iskra Opole" - uczniowie z klasy 8a. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kamila Iglewskiego z klasy 8b. Zwieńczeniem szkolnego turnieju było wręczenie skromnych upominków oraz nagród dla najlepszych zespołów. Szczegóły w zakładce UCZEŃ - SPORT.