• KONKURS PLASTYCZNY!!!

• 29.11.2019
        • UWAGA KONKURS!!!!

Szkolny konkurs plastyczny „Kartka na Boże Narodzenie” adresowany jest dla uczniów klas I-III SSP w Otocznej

Cele konkursu:

• pogłębienie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia
          • rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej,
          • poszerzenie wiadomości na temat technik plastycznych,
          • prezentacja talentów plastycznych,
          • powrót do tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych,
          • rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Technika wykonania:

Dowolna może to być praca wykonana farbami, kredkami, wyklejanka, wydzieranka, z użyciem różnych materiałów: suszone rośliny, nasiona, włóczka, koronka oraz wszystko co podsunie wam wyobraźnia.

Kryteria oceny:

• zgodność pracy z tematem konkursu,
          • oryginalność podejścia do tematu,
          • estetyka wykonania.

Termin:

10 grudnia 2019r. (wtorek) w godz. 9.30-10.30 (chętni uczniowie z kl. 2b, 3a, 3b) oraz godz. 10.30-11.30 (chętni uczniowie z kl. 1a, 1b, 2a)

Miejsce:

Świetlica szkolna

• Uczniowie przynoszą potrzebne do wykonania pracy materiały i samodzielnie wykonują kartkę w obecności organizatorów. Podczas konkursu będzie do dyspozycji klej na gorąco.
          • Prace oceni komisja konkursowa powołana przez organizatorów.
          • Wyniki zostaną ogłoszone 20 grudnia 2019r.
          • Prace nie podlegają zwrotowi.

Organizatorzy:

Anita Budzyńska

Lena Jaworska

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• 26.11.2019
        • 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości - w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra, bądźmy życzliwi dla innych każdego dnia. Każda życzliwie wyciągnięta ręka, uśmiech na twarzy, drobny gest wdzięczności, to przecież tak mało, a tak wiele znaczy w szarej codzienności.

• WIZYTA W PIERNIKOWIE

• 23.11.2019
        • 21 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIb  z wychowawcą p. Agnieszką Swancar oraz p. Renatą Bagrowską odwiedzili Piernikowo w Hotelu Kosmowski we Wrześni. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie piekąc i dekorując pierniki miło spędzili czas. Atrakcją była również fotobudka i słynny polski maluch 126p.

• NAGRODZENI PIERWSZOKLASIŚCI

• 19.11.2019
        • Uczniowie klasy Ib pod opieką p. Magdaleny Gogolik - Czajkowskiej zdobyli główną nagrodę w konkursie plastycznym "Bezpieczny pierwszoklasista na drodze" organizowanym przez Gestamp Polska i Radio Września.

Gratulujemy!!!

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 24.11.2019
        • 8 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Cała społeczność szkolna mogła tego dnia uczestniczyć w żywej lekcji historii przygotowanej przez uczniów klasy VIIIb oraz chór szkolny pod opieką p. Mariusza Staszaka oraz p. Szymona Szafraniaka.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• 15.11.2019
        •           Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 20 listopada 2019 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Otocznej o godz. 17.00  klasy 0-III, o godz. 18.00  klasy IV - VIII.