• W związku z awarią szkolnego telefonu stacjonarnego proszę dzwonić

na tel. komórkowy 500 035 855.

tymczasowy tel. stacjonarny  61 6407381

• SZKOLNA STREFA KIBICA

22 listopada na szkolnych korytarzach zrobiło się biało czerwono. Dzień ten upłynął w typowo sportowej atmosferze. Od rana zorganizowano konkurs wiedzy na temat "Mistrzostw Świata w Katarze". Następnie na sali gimnastycznej przeprowadzono "Konkurs żonglerki" oraz "Konkurs rzutów karnych". Odbyły się również dwa pokazowe mecze piłki nożnej w których brali uczniowie klas III i IV. Każdy z uczniów mógł również zrobić sobie zdjęcie w "sportowej fotobudce". Zwieńczeniem dnia było zorganizowanie "Strefy Kibica". Młodzi kibice ubrani w koszulki reprezentacji Polski mieli ze sobą biało czerwone flagi i szaliki a niektórzy pomalowali sobie twarze w barwach narodowych. Mimo gorącej atmosfery, dopingu i meksykańskiej fali młodzi fani nie doczekali się zwycięztwa Polaków, ponieważ spotkanie z Meksykiem zakończyło się bezbramkowym remisem.

• DZIEŃ SENIORA

14 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz pierwszy DZIEŃ SENIORA. Przedstawiciele klas IV- VIII mieli za zadanie przebrać się za seniora/ seniorkę. Wytypowani brali udział w 3 konkurencjach: zwijanie sznurka z okularami, rzut beretem, bieg z laską. Biorący udział w tym przedsięwzięciu otrzymali pamiątkowy dyplom. Do wspólnego świętowania włączyła się Rada Rodziców, która ufundowała słodkie upominki dla uczestników. Nad całością czuwał opiekun SU - Renata Bagrowska. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada br. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą p. Moniką Kuśmierek przedstawili trwające dziesiątki lat dążenia Polaków do odzyskania upragnionej wolności, a chórek szkolny pod opieką p. Szymona Szafraniaka zachęcił zgromadzonych do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych.

• PAMIĘTAMY !

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych, uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć przybliżających dzieciom ludzi, którzy odeszli i zginęli w obronie naszej ojczyzny. W duchu pamięci o poległych Polakach przedstawiciele społeczności szkolnej: Mikołaj, Kacper i Maksymilian wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Renatą Bagrowską udali się w dniu dzisiejszym na miejsce męczeństwa i mordów dokonanych na naszych rodakach przez najeźdźcę hitlerowskiego w Otocznej celem zapalenia symbolicznego znicza.

• DZIEŃ ORIGAMI W NASZEJ SZKOLE

24 października już po raz drugi z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. Sztuka składania papieru bez użycia kleju i nożyczek wywodzi się z tradycji japońskiej. Powszechnie uważa się, że origami ułatwia naukę matematyki i geometrii. Doskonale ćwiczy sprawność manualną, koncentrację, spostrzegawczość, precyzję i dokładność oraz wykonywanie prac według określonej instrukcji. Zabawy w tworzenie prac techniką origami sprawiły uczniom dużą radość. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Sobota 26.11.2022
    • Polecane serwisy ↓